Bored Ape Yacht Club potwierdza, że jego Discord został zhakowany

Serwer Discord Bored Ape Yacht Club – największej kolekcji NFT pod względem kapitalizacji rynkowej – został zhakowany 1 kwietnia 2022r. Potwierdził to zespół we wpisie na Twitterze.

Nieznany haker uzyskał dostęp do oficjalnego Discorda przeznaczonego dla członków Bored Ape Yacht Club, Mutant Ape Yacht Club i Mutant Ape Kennel Club, trzech kolekcji NFT od Yuga Labs.

Hakerzy z powodzeniem umieścił link phishingowy na kanale Mutant Ape Kennel Club. Według firmy ochroniarskiej PeckShield, był on przebrany za “ukrytą mennicę NFT” i został wykorzystany do kradzieży Mutant Ape Yacht Club #8662 od jednego z użytkowników.

Zespół BAYC stwierdził w swoim twwecie, że natychmiast “złapał” problem. Niemniej jednak zespół ostrzegł użytkowników, aby nie wybijali żadnych NFt za pomocą linku umieszczonego na Discordzie. Przypomniał też obserwatorom, że nie planuje żadnych ukrytych kolekcji z okazji prima aprilis.

BĄDŹ BEZPIECZNY. Nie wybijaj teraz niczego z Discorda. Webhook na naszym Discordzie został na krótko naruszony” – napisał BAYC w swoim tweecie. “Natychmiast to wychwyciliśmy, ale proszę wiedzieć, że nie robimy żadnych primaaprilisowych zrzutów itp. Inne Discordy również są teraz atakowane.

Poinformowano, że haker mógł przeprowadzić atak za pośrednictwem Ticket Tool, popularnego bota Discord, który automatycznie generuje zgłoszenia pomocy technicznej.

Użytkownicy Twittera ostrzegali przed podobnym nadużyciem na serwerze Discord Doodles, innej popularnej kolekcji NFT, ale zespół Doodles jeszcze nie skomentował.

Przejęcie kont Discord to powszechna droga, którą hakerzy obierają w celu przeprowadzania ataków phishingowych na kolekcjonerów NFT. Zaledwie kilka tygodni temu nowo uruchomiona kolekcja NFT Rare Bears, powiedziała, że jej członkowie padli ofiarą podobnego incydentu. Stracili aktywa o wartości ponad 790 000 USD.

Udostępnij w social mediach: