BNB ustanawia ATH, kilka dni po ogłoszeniu NFT Marketplace przez Binance

W czerwcu giełda uruchamia dom aukcyjny NFT. To może zwiększyć popyt na BNB.

BNB, natywny token krypto giełdy Binance i trzecia co do wielkości kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej, ustanawia nowy rekord wszech czasów 645 USD o godz. 3.00 UTC.

Cena monety spadła od tego czasu do 616 USD, co oznacza spadek o 0,52% w ciągu ostatnich 24 godzin. BNB jest teraz w bardzo zdrowym miejscu. Ostatni raz był blisko tej wartości 13 kwietnia, kiedy osiągnął swój dawny ATH wynoszący 635 USD.

Co kryje się za rajdem?

Wtorkowa wiadomość, że Binance otwiera własny rynek NFT, może być jedną z sił napędowych dzisiejszego porannego wzrostu cen. 

NFT są zasobami cyfrowymi opartymi na łańcuchu bloków, które często odzwierciedlają niektóre treści lub animacje związane z grafiką lub grą wideo. Chodzi o to, że udowadniają one w sposób możliwy do zweryfikowania niedobór zasobu cyfrowego, umożliwiając ich kupowanie i sprzedawanie tak, jak prawdziwe dzieła sztuki i przedmioty kolekcjonerskie. 

W ciągu ostatniego roku rynek NFT eksplodował, a niektóre z nich sięgają milionów dolarów. Z zewnątrz, szczegóły techniczne wyglądają na bardzo trudne, ale wszystko, czego potrzebujesz, aby stworzyć NFT, to oryginalne dzieło sztuki i platforma, na której można je sprzedać. 

Nadchodzący dom aukcyjny NFT na Binance może utrzymać prężny rynek. Binance jest jedną z największych giełd na świecie i ma środki, aby utrzymać przepływ pieniędzy na rynku. Uruchamia się w czerwcu.

Będzie działać na dwóch poziomach. Zacznie się od wysokiej klasy usług aukcji i wystaw premium, bez wątpienia w nadziei, że uda się przyciągnąć taką samą jakość grafiki cyfrowej, która umożliwiła Beeple sprzedanie jego pracy za 69,3 miliona dolarów za pośrednictwem Christie’s lub miliony zarobione przez innych. Butikowe rynki NFT, takie jak Nifty Gateway. Binance ogłosił, że jego platforma będzie pobierać 10% z takich high-endowych sprzedaży. 

Drugi poziom jest przeznaczony dla wszystkich, do bicia własnych NFT. Binance weźmie 1% jako „opłatę manipulacyjną”, ale giełda obiecuje, że artyści otrzymają ciągły 1% tantiem za każdą odsprzedaż ich pracy. 

Znaczenie tego wszystkiego dla najnowszego ATH BNB polega na tym, że giełda NFT będzie prawdopodobnie zasilana przez własny token Binance. BNB jest już wykorzystywane do obniżania opłat na giełdzie kryptowalut Binance i zasilania swojego rywala blockchain w Ethereum, Binance Smart Chain.

Większość rynków NFT handluje głównie Ethereum , a odnoszący sukcesy rynek działający na BNB może przyciągnąć część jego użytkowników. Binance już utrudnia poruszanie się po ETH, ponieważ pobiera wysokie opłaty za wypłatę tokenów w oparciu o łańcuchy bloków Ethereum.

Tak więc, gdy rynek zostanie uruchomiony w czerwcu, wykorzystanie BNB może wzrosnąć – jeśli rynek będzie działał dobrze. Jeśli tak się stanie, fani i twórcy artystycznych zasobów cyfrowych mogą gromadzić się na rynku BNB. Obecny wzrost cen może pokazać, że inwestorzy przewidują taki popyt. 

Źródło;Decrypto.co

Udostępnij w social mediach:

2 komentarzeComments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.