Bitcoin zatrzymany na 22 000 USD. Uniswap szybuje o 9%

Bitcoin próbował swoich sił za 22 000 USD, ale zatrzymano go, przynajmniej na razie. Uniswap wyróżnia się jako najbardziej imponujący gainer spośród altów o większej kapitalizacji.

Po wczorajszym, wielotygodniowym wzroście, bitcoin został zatrzymany i zepchnięty na południe do poziomu poniżej 22 000 USD. Podobnie jak w zeszły weekend, ten zaczyna się również od niewielkich lub zerowych ruchów na altcoinach. Uniswap jest jednym z nielicznych wyjątków z zauważalnym wzrostem ceny.

Podróż Bitcoina powyżej 22 000 USD zatrzymana

Jak informowaliśmy niedawno, ostatni weekend był dość spokojny pod względem akcji cenowej, być może napędzany przez święto narodowe w USA, które odbyło się w poniedziałek. Jednak gdy to się skończyło, BTC zaczął zyskiwać na wartości i skoczył z 19 000 USD do 20 000 USD.

Po kilku odrzuceniach zasób zdołał przebić się nad nim, a nawet dalej piąć się w górę. W rezultacie wkrótce zapukał do drzwi 21 000 USD, z których w czwartek został ściągnięty.

Kryptowaluta kontynuowała swoją podwyżkę, przekroczyła 22 000 USD i osiągnęła nowy trzytygodniowy szczyt na poziomie około 22 500 USD. Jednak w tym momencie zatrzymano ją, a niedźwiedzie popchnęły go na południe o około 1000 USD.

Niemniej jednak jego kapitalizacja rynkowa znacznie przekracza 400 miliardów dolarów, a jego dominacja nad altami wynosi nieco ponad 43%.

BTCUSD.
Źródło: TradingView

Bitcoin news

W przeciwieństwie do kilku innych górników kryptowalut, Marathon Digital powiedział, że nie sprzedał żadnego ze swoich pakietów BTC podczas krachu na rynku w zeszłym miesiącu.

Bitcoin Premium na Coinbase w końcu zmienił kolor na zielony, co sugeruje, że inwestorzy instytucjonalni wracają do zakupów.

Uniswap ze wzrostem

Większość altcoinów odnotowała imponujące wzrosty w ciągu tygodnia roboczego, ale uspokoiła się wraz z początkiem weekendu.

Ethereum osiągnął swój od wielu tygodni najwyższy poziom powyżej 1250 USD, ale spadł o nieco ponad 2% i obecnie wynosi 1220 USD. Ripple i Dogecoin są również nieco na minusie w skali dziennej.

W przeciwieństwie do tego, BNB, ADA, SOL, DOT, SHIB i TRX są na zielono, mimo że ich zyski są teraz dość nieznaczne.

Spośród altcoinów o niższych i średnich kapitalizacjach, ICP, XCN i UNI wyróżniają się jako najbardziej znaczące zyski. ICP handluje powyżej 7 USD, UNI odzyskał 6 USD, a XCN jest na północ od 0,1 USD.

Skumulowana kapitalizacja rynkowa wszystkich aktywów kryptograficznych nadal wynosi około 950 miliardów dolarów.

Przegląd rynku kryptowalut.
Źródło: Quantify Crypto

Weekend w pigułce

W pozwie złożonym na początku miesiąca mieszkaniec Kalifornii oskarżył Solana Labs o sprzedaż niezarejestrowanych papierów wartościowych.

Pomimo spłaty pożyczki firmie Maker, sytuacja Celsiusa nadal się pogarsza, a nowe raporty twierdzą, że jego strategie doprowadziły do ​​wielomilionowych strat dla klientów i zostały ukarane pozwem o oszustwo ze strony byłego menedżera pieniędzy.

BlockchainCom stoi w obliczu straty w wysokości 270 milionów dolarów na pożyczkach, które udzielił walczącemu funduszowi hedgingowemu Three Arrows Capital.

Powołując się na niemożność udostępnienia przez zespół Twittera wrażliwych danych na temat jego działalności, Elon Musk zerwał umowę zakupu platformy mediów społecznościowych.

Udostępnij w social mediach: