Bitcoin zamyka najwyższą dzienną świecę od 12 września

Ostatni lokalny szczyt Bitcoina nastąpił po raporcie z pracy w USA i wyniósł 21 500 USD.

Bitcoin zainicjował kolejny krok w górę w ciągu ostatnich 24 godzin i osiągnął nowy dwumiesięczny szczyt.

Kilka altcoinów również odnotowało imponujące wzrosty w ciągu ostatnich 24 godzin, w tym MATIC, który osiągnął dziś 1,2 USD.

Nowy lokalny szczyt Bitcoina

Pierwotna kryptowaluta przeszła zwiększoną zmienność na początku miesiąca, po wydarzeniach pochodzących ze Stanów Zjednoczonych. Początkowo Rezerwa Federalna podwyższyła stopę procentową o 75 punktów bazowych, co wysłało BTC na południe z 20 800 USD do 20 000 USD.

Jednak byki obroniły ten poziom, a kiedy dwa dni później ukazał się wyższy niż oczekiwano raport o zatrudnieniu w USA, bitcoin zaczął zyskiwać na wartości. W związku z tym zbliżył się do 21 000 USD.

Chociaż podczas poprzednich dwóch prób pokonania tego poziomu nie udało się, tym razem aktywo przebiło się przez niego. W efekcie podskoczyło do 21 500 USD, co stało się najwyższym pułapem cenowym BTC od niemal dwóch miesięcy.

Na razie Bitcoin spadł o kilkaset dolarów, ale nadal znajduje się powyżej od 21 000 USD. Jego kapitalizacja rynkowa znacznie przekracza 400 miliardów dolarów, a jej dominacja nad altcoinami wynosi 38,5%.

BTCUSD.  Źródło: TradingView
BTCUSD. Źródło: TradingView

MATIC znowu szybuje

Ethereum dodało kolejne 3,5% w ciągu ostatnich 24 godzin i handluje znacznie powyżej 1600 USD. Binance Coin, Cardano, Polkadot, Shiba Inu, Tron i Avalanche również mają niewielkie zyski w skali dziennej.

Dogecoin, Solana i Polygon wzrosły o ponad 5%. DOGE jest jednym z najlepszych wykonawców w ciągu ostatnich 10 dni, odkąd Elon Musk wniósł zlew do siedziby Twittera. Miliarder zwolnił wczoraj prawie połowę pracowników platformy mediów społecznościowych.

8-procentowy wzrost Solany doprowadził aktywa do 35 dolarów. Z drugiej strony, MATIC handluje po 1,2 USD.

Większość innych altów o niższych i średnich kapitalizacjach świeci na zielono. W związku z tym skumulowana kapitalizacja rynkowa dodała 40 miliardów dolarów i jest na najwyższym od wielu miesięcy poziomie 1,060 miliardów dolarów.

Przegląd rynku kryptowalut.  Źródło: Quantify Crypto
Przegląd rynku kryptowalut. Źródło: Quantify Crypto
Udostępnij w social mediach: