Bitcoin zaakceptowany przez dwóch ukraińskich gigantów technologicznych

Przyjęcie kryptowalut na Ukrainie rozszerza się na 100 sklepów należących do dwóch największych ukraińskich sprzedawców technologii.

Bitcoin i inne krypto są obecnie akceptowane jako środki płatnicze w dwóch największych ukraińskich sieciach detalicznych: Techno Їzhak i Stylus.

Klienci mogą teraz kupować produkty od każdego sprzedawcy za pomocą Bitcoin w swoich sklepach internetowych lub w ich połączonych ponad 100 lokalizacjach detalicznych.

Według raportu ukraińskiego sklepu Obozrevatel, płatności Bitcoin w obu firmach będą ułatwione przez dostawcę kryptowalut WhitePay.

Płacąc online, klienci mogą płacić w kryptowalucie za pośrednictwem formularza zakupu. Osobiście, system sprzedaży WhitePay wydrukuje QR dołączony do pokwitowania transakcji.

Pokwitowanie zawiera szczegółowe informacje o rodzaju transakcji, sieci, zapłaconych prowizjach, kursie wymiany i czasie trwania transakcji.

WhitePay wchodzi w skład ekosystemu WhiteBIT – największej giełdy kryptowalut w Europie.

Dzięki WhiteBIT obie firmy będą mogły akceptować 130 różnych kryptowalut – a w przyszłości będzie ich więcej.

Prezes Whitepay, Gleb Udovichenko, powiedział, że partnerstwo przygotowuje Ukrainę na rynek aktywów cyfrowych.

„Ukraina nie jest pierwszym rokiem w czołówce pod względem liczby właścicieli kryptowalut na świecie i wolumenu transakcji”

– wyjaśnił.

„Zapewniamy kupującym więcej opcji korzystania z ich aktywów kryptowalutowych”.

To powiedziawszy, adopcja kryptowalut na Ukrainie wzrosła od czasu inwazji Rosji. Wicepremier tego kraju zebrał darowizny w kryptowalutach z całego świata, aby wesprzeć ich sprawę, zapewniając wsparcie o wartości ponad 100 milionów dolarów.

Według wiceministra ds. transformacji cyfrowej Ukrainy te darowizny były „niezbędne” we wspieraniu ukraińskiego wysiłku wojennego.

W marcu prezydent Zełenski podpisał ustawę legalizującą kryptowaluty, jednocześnie wyznaczając pewne organy regulacyjne do przeoczenia sektora.

Udostępnij w social mediach: