BITCOIN | WSKAŹNIKI WSKAZUJĄ NA DALSZĄ KOREKTĘ

Cena bitcoina pozostaje prawie 10% poniżej ostatnich maksimów, ponieważ główna kryptowaluta kontynuuje spadki po wyprzedaży na początku zeszłego tygodnia. 

Odkąd Bitcoin osiągnął nowe ATH, wynoszący 61 000 USD, nadal znajduje się w obliczu presji spadkowej, oscylując wokół poziomu cenowego 54 000 USD. Zmienność z ostatniego tygodnia spowodowała, że ​​byki straciły prawie 2,6 miliarda dolarów w wyniku likwidacji, według ByBt .

ZROZUMIENIE OSTATNIEJ AKCJI CENOWEJ BITCOINA 

Były dwa główne katalizatory, które doprowadziły do ​​znacznego spadku w zeszłym tygodniu z 61000 USD, z których jednym był rząd Indii, który zaproponował ustawę zakazującą wszelkiego prywatnego wykorzystania kryptowalut w tym kraju. Drugim powodem były doniesienia twierdzące, że 18 961 BTC napłynęło do giełdy kryptowalut Gemini. 

Po zrzuceniu rzekomego 1 miliarda dolarów Bitcoin inwestorzy i spekulanci zaczęli czerpać zyski w oczekiwaniu na bardziej stromą wyprzedaż. Jednak okazało się to później fałszywe, ponieważ transfery okazały się być wewnętrzne.

Od tego czasu Bitcoin nie zdołał odbić się powyżej 60000 USD i kontynuował trend spadkowy równolegle z rynkiem akcji. Kontrole bodźców miały mniejszy wpływ niż wcześniej przewidywano, zasób cyfrowy nie był w stanie nabrać rozpędu w górę, aby ponownie przetestować swój ostatni rekord wszechczasów. 

MOŻE NADEJŚĆ WIĘKSZA KOREKTA  

Możliwe, że Bitcoin odrzuci tę niewielką korektę i będzie kontynuował swój wzrost. Jednak ważny wskaźnik pokazał, że kryptowaluta może wkrótce osiągnąć lokalny szczyt. Wskaźnik RHODL, który jest podawany jako stosunek posiadaczy krótkoterminowych (od 1 tygodnia do 1 miesiąca) i długoterminowych (od 1 do 2 lat), w ciągu ostatniego roku nadal przyspieszał. 

Wskaźnik okazał się skuteczny w identyfikowaniu wysokich cen każdego z poprzednich cykli makro Bitcoina. Kiedy rynek zbliża się do szczytu cyklu, wskaźnik wchodzi w krytyczny czerwony obszar. Tak było wyraźnie w latach 2013 i 2017, kiedy Bitcoin poniósł poważne straty. 

Chociaż obecne poziomy RHODL sugerują, że Bitcoin nie jest jeszcze naciągnięty, z pewnością jest coraz bliżej. SOPR długoterminowego posiadacza pokazuje obecnie, że Bitcoin jest na poziomie, który jest niesamowicie podobny do drugiego szczytu w 2017 roku przed katastrofą – co oznacza, że ​​lokalny szczyt może wkrótce nadejść.

Wyróżniony obraz z UnSplash

Źródło/tłumaczenie: Bitcoinist

Udostępnij w social mediach:

Jeden komentarz


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.