“Bitcoin umrze w minutę”- mówi założyciel Cardano

Dla Charlesa Hoskinsona, Bitcoin jest „najmniej zaawansowaną ze wszystkich kryptowalut” i jeśli programiści nie wprowadzą innowacji, w końcu umrze.

Bull run Bitcoina nie pozostał nikmu obojętny. Od kilku tygodni jest to ulubiona dyskusja ekspertów. Niektórzy uważają, że Bitcoin poleci na księżyc, a inni uważają, że Bitcoin umrze. Charles Hoskinson, założyciel Cardano, jest jednym ze sceptyków Bitcoina.

wywiadzie udostępnionym na oficjalnym subreddicie Cardano, Hoskinson zapewnił, że – podobnie jak pieniądze fiducjarne – jedyną cenną rzeczą, jaką ma Bitcoin, jest jego akceptacja. Z tego powodu w końcu umrze, gdy straci jedyną mocną stronę: popularność.

Bitcoin jest cenny tylko dlatego, że jest cenny. Nie ma żadnych zalet technologicznych. W rzeczywistości jest to najmniej zaawansowana ze wszystkich kryptowalut, najmniej futurystyczna. Nie ma innego powodu niż fakt, że istnieje.

Cardano to blockchain trzeciej generacji, dlatego Hoskinson nadaje mu większą potencjalną wartość niż Bitcoin. Bitcoin to blockchain pierwszej generacji. Zasadniczo przenosi monety z jednego portfela do innego portfela i to wszystko.

Ethereum jest przykładem blockchaina drugiej generacji. Oprócz wysyłania wartości, inteligentne kontrakty pozwalają ludziom uwarunkować te operacje, dzięki czemu łańcuch bloków jest bardziej funkcjonalny. Jednak te łańcuchy bloków mają pewne wady projektowe, które utrudniają im przetrwanie próby czasu.

Z drugiej strony, jako blockchain trzeciej generacji, Cardano stara się rozwiązać słynną trylogię Blockchain, dodając serię technologii do łańcuchów bloków drugiej generacji. Ostatecznie powinno to sprawić, że sieć będzie skalowalna, bezpieczna i wydajna bez utraty jej decentralizacji.

Hoskinson dodał, że Bitcoin musi osiągnąć pewne znaczące zmiany, aby był na równi z konkurentami.

W chwili, gdy zostanie zastąpiony przez inną kryptowalutę, o ile nie znajdą sposobu na ponowne wprowadzenie innowacji, Bitcoin umrze, ponieważ nie ma powodu, aby trzymać go z sąsiadami.

Kilku developerów koncentruje się na ulepszeniu Bitcoina – najbardziej znanymi są: Segwit , Taproot, Schnorr i Lightning Network . Teoretycznie, gdy wszystkie zostaną wdrożone, Bitcoin może obsłużyć wykładniczo większą liczbę transakcji.

Bitcoin potrzebuje lepszego systemu zarządzania, aby przetrwać

Jednak Hoskinson mówi w wywiadzie, że zdecentralizowany charakter społeczności i brak kierunkowości kosztowały deweloperów dużo straconego czasu.

„Bitcoin stracił jednych ze swoich najwcześniejszych i najlepszych ludzi tylko z powodu rozmiaru bloku – parametru systemowego. Mówi ci tylko, że jeśli nie możesz nawet zgodzić się na coś tak trywialnego, jak rozmiar bloku, to w jaki sposób otrzymasz kwantowe krypto, gdy pojawią się komputery kwantowe? W jaki sposób otrzymasz inteligentne kontrakty? ”

Hoskinson poruszył kwestie, które mogą mieć kluczowe znaczenie w przyszłości. Z jego perspektywy brak konsensusu wśród deweloperów może powodować problemy w obliczu przyszłych problemów, takich jak restrukturyzacja sieci, zarządzanie łańcuchem blokowym, gdy osiągnie on nadmierne rozmiary rzędu petabajtów informacji i podobne nie omówione kwestie.

Aby rozwiązać te problemy, blockchain potrzebuje systemu zarządzania , którego Satoshi Nakamoto z punktu widzenia Hoskinsona nie mógł sobie wyobrazić.

Jaka jest więc przyszłość ekosystemu kryptowalut? Cykl życia zastosowany do łańcucha blokowego: Bitcoin umiera i ustępuje miejsca lepszemu łańcuchowi blokowemu, ze wszystkimi dobrami i bez złych rzeczy.

„Pochłonie całą dobroć tego systemu, ale nie będzie miał żadnych złych cech. Więc nadal będziesz mieć komponent blockchain, on nadal będzie rozliczał transakcje tak, jak robi to Bitcoin… Ale wtedy będziesz mieć inteligentne kontrakty, zarządzanie, interoperacyjność i znacznie szybsze możliwości, możliwość globalnej skali i naprawdę dobrze działa na telefonie komórkowym i mieć prywatność oraz wszystkie te dodatkowe funkcje i funkcjonalności ”.

Szkoda, że ​​Hoskinson nie działa na Bitcoin

zdjęcie dzięki uprzejmości Somagnews

Źródło: Coinpotato

Udostępnij w social mediach:

Jeden komentarz


Dodaj komentarz