Bitcoin subreddit osiąga 2 miliony subskrybentów po kontrowersjach związanych z GameStop

Ponad 200 000 redditorów dołączyło do strony w zeszłym tygodniu.

Jedna z najbardziej znanych społeczności internetowych Bitcoin przekroczyła w piątek dwa miliony subskrybentów w wyniku gwałtownego wzrostu aktywności, rzekomo z powodu zainteresowania mediów subredditem r / Wallstreetbets.

Według strony analitycznej Metrics For Reddit, subreddit r / Bitcoin ma w momencie publikacji 2184,941 subskrybentów, co czyni go 178. najpopularniejszym subredditem wśród ponad 100 000 aktywnych stron. Subreddit Bitcoin ( BTC ) osiągnął w piątek dwa miliony subskrybentów, ponad 18 miesięcy po osiągnięciu miliona.

Chociaż znaczna część wzrostu subreddita po hossie 2017 była stopniowa, zainteresowanie r / Bitcoin eksplodowało w zeszłym tygodniu, z ponad 200000 kont subskrybujących stronę między 26 stycznia a 30 stycznia, od 1982 681 do 2184 941.

Wzrost liczby subskrybentów dla r / Bitcoin. Źródło: Metrics for Reddit

Wielu nowych subskrybentów mogło zostać przyciągniętych do subreddita po tym, jak główne media donoszą o inwestorach detalicznych z r / Wallstreetbets konkurujących z głównymi inwestorami z Wall Street, którzy shortują akcje GameStop w finansowej historii Davida i Goliata. Oprócz tego, że stoją za nią Wall Street Journal i New York Times, historia i zarzuty manipulacji na rynku ze strony funduszy hedgingowych i brokerów -zwróciły uwagę amerykańskich prawodawców i zostały wczoraj wyróżnione w Saturday Night Live.

Subreddit r / Bitcoin powstał we wrześniu 2010 roku, dwa lata po wydaniu białej księgi Bitcoin. Od tego czasu jego wpływ na przestrzeń kryptowalut był niezmierzony, dostarczając wiadomości, plotki, memy i komedie zarówno początkującym Bitcoin, jak i HODLerom. 

Udostępnij w social mediach:

Jeden komentarz


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.