Bitcoin stabilnie ok 54,500 $, XRP wzrasta o 50%. Przegląd rynku

Cena Bitcoina nie przynosi znaczących zysków, podczas gdy niektóre altcoiny notują znaczące wzrosty. XRP wzrósł o 15% w ciągu dnia do 1,6 USD.

Po kolejnym spadku do 52,500 $, Bitcoin zareagował pozytywnie i odzyskał wartość 2000 $ w kolejnych godzinach. Jednak aktywo nadal przewyższa większość alternatywnych monet, a jego dominacja spadła do 48%. Ethereum osiągnął wczoraj kolejny ATH, podczas gdy BNB skoczył znacznie powyżej 600 $.

Najnowsze ATH ETH; XRP wzrosło o 15%

Większość alternatywnych monet ostatnio się rozwija, a Ethereum jest liderem. Po spadku poniżej 2000 USD kilka tygodni temu, druga co do wielkości kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej zaczęła rosnąć. ETH pobił swój poprzedni rekord wszechczasów i wyznaczył nową cenę. Najnowsza nadeszła kilka godzin temu, gdy Ether sięgnął 2800 $.
Natywna kryptowaluta Binance również wzrosła imponująco w ciągu ostatnich 24 godzin. BNB wzrósł o 8% i kosztuje 615 USD. Polkadot (7%), Chainlink (5%), Litecoin (4%) i Cardano (1%) również znajdują się na zielono.

Niemniej jednak Ripple osiąga najlepsze wyniki z altów o większej kapitalizacji ze znacznym, 15% wzrostem, w ciągu dnia i 50% w zeszłym tygodniu. W rezultacie XRP zbliżył się do 1,6 USD.

Przegląd rynku kryptowalut.  Źródło: Quantify Crypto
Przegląd rynku kryptowalut. Źródło: Quantify Crypto

Dalsze zyski pochodzą z Wenus (34%), Huobi Token (27%), OKB (27%), KuCoin Token (17%), NEAR Protocol (12%), Polygon (10%), THORChain (10%) i PancakeSwap (10%).

Ostatecznie łączna kapitalizacja rynkowa wszystkich aktywów kryptograficznych wzrosła do ponad 2,1 biliona dolarów.

Bitcoin odzyskuje 2 tysiące dolarów, ale dominacja wciąż spada

Podczas gdy alternatywne monety są w ruchu, Bitcoin wydaje się w najlepszym przypadku zablokowany. Podstawowa kryptowaluta osiągnęła tygodniowy maksimum na poziomie 56,500 USD kilka dni temu w następstwie plotek, że Facebook mógł ją kupić. Jednak, gdy stało się oczywiste, że założenia były błędne, BTC natychmiast zaregował.

W kolejnych godzinach niedźwiedzie nadal wywierały presję na aktywa, co spowodowało kolejny spadek do 52 500 USD.

Jednak w tym momencie Bitcoin odbił się i dodał więcej niż 2000 USD wartości. W związku z tym, w chwili pisania tego tekstu, BTC kosztuje około 54 500 USD.

Jednak ten wzrost nie wystarczy, aby Bitcoin mógł chronić swoją dominację na rynku. Miara porównująca kapitalizację rynkową BTC ze wszystkimi innymi aktywami kryptograficznymi spadła do 48%. Dla porównania na początku 2021 roku było to ponad 72%.

Z pozytywnej strony, kapitalizacja rynkowa BTC odzyskała 1 bilion dolarów.

BTCUSD.  Źródło: TradingView
BTCUSD. Źródło: TradingView

Zródło: Cryptopotato

Udostępnij w social mediach:

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.