Bitcoin spogląda na 60 000 $. ATH stablecoinów na giełdach

Coinspector.pl

Dwa wskaźniki sugerują, że można oczekiwać dalszej siły ceny Bitcoina, która obecnie zbliża się do 60000 USD

Po powolnym weekendzie, w którym cena pozostała mniej więcej niezmieniona, Bitcoin wykonał dziś ruch, dając nowe, bycze cele.

Zdaniem analityków z CryptoQuant może być ku temu powód.

Bitcoin za 60 000 USD?

Cena Bitcoina utknęła na poziomie około 55 000 USD pomimo wahań w weekend.

Jednak będąc początkiem nowego tygodnia, poniedziałek przyniósł pozytywne zmiany w zakresie ceny, ponieważ BTC poszybował w górę o około 3500 USD w ciągu kilku godzin, przekraczając 58 000 USD.

Z technicznego punktu widzenia ujawniło to kilka rzeczy. Po pierwsze, pokazało, że istnieje znaczny popyt poniżej 55 000 USD, ponieważ byki nie pozwalały cenie odpocząć przez długi czas. Spadki zostały osiągnięte, a powrót do “zdrowia” był stosunkowo szybki.

Po drugie, BTC walczy obecnie z głównym poziomem oporu na obszarze od 58 000 do 58 350 USD. To jest poprzedni ATH z 21 lutego (58 350 USD), ale także jest oznaczony opadającą linią trendu, co oznacza, że ​​należy go wziąć pod uwagę. W każdym razie powyżej tego następny cel wydaje się wynosić 60 000 USD.

ATH stablecoinów na giełdach w: powód dla pompy?

Niewiele wydarzyło się dziś rzeczy, które mogłyby działać jako katalizatory ostatnich zysków. Najpierw, największy na świecie procesor płatności, Visa, ogłosił , że będzie rozliczał transakcje USDC na Ethereum. Chociaż może się to wydawać powodem, który przyspieszy wzrost ETH, prawda jest taka, że ​​jest to zapowiedź, która napędza całą branżę kryptowalut do przodu.

Wszyscy wiemy, że Bitcoin jest liderem w tej branży. To on wyznaczył kierunek rynku dla największej jego części i nie widać żadnych oznak spowolnienia w najbliższym czasie.

W każdym razie, dostawca analiz kryptograficznych, CryptoQuant , ujawnił, że całkowita ilość stablecoinów na giełdach niedawno osiągnęła najwyższy poziom w historii.

cryptoquant_image_1
Wykres: CryptoQuant

Oznacza to, że obecnie na giełdach jest dużo kapitału pobocznego. Oprócz tego analitycy podali również inny miernik – wskaźnik stablecoins. Mierzy liczbę bitcoinów w porównaniu z ilością stablecoinów znajdujących się na giełdach. Obecnie jest na niskim poziomie, którego nie widzieliśmy od listopada ubiegłego roku.

To kolejny silny znak, ponieważ oznacza, że ​​nie ma znaczącej presji sprzedażowej.

cryptoquant_image_2
Obraz: CryptoQuant

Źródło/tłumaczenie: Cryptopotato

Udostępnij w social mediach:

Jeden komentarz


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.