Bitcoin spadł poniżej 52 tysięcy dolarów. To wina USA? Przegląd rynku

Rynek kryptowalut doświadczył ogromnego spadku cen z dumpem Bitcoina na poziomie zaledwie 51,500 USD, ETH do 1940 USD i BNB do 440 USD.

Kolejny szalony weekend na rynkach kryptowalut, gdy Bitcoin spadł o około 9000 USD w ciągu godzin. Wśród plotek sugerujących, że Departament Skarbu USA obciążyłby kilka organizacji finansowych za pranie pieniędzy kryptowalutami.

Rynek altcoinów jest również głęboko czerwony z dwucyfrowymi wartościami procentowymi, z którego wyparowało ponad 350 miliardów dolarów z kapitalizacji rynkowej kryptowalut.

FUD Departamentu Skarbu USA gwałtownie spadł na BTC?

Jak informowaliśmy wczoraj, główna kryptowaluta odzyskała wartość ponad 2000 USD po piątkowym spadku ceny i zmieniała wartość po przekroczeniu 62000 USD. Jednak sytuacja zmieniła się dynamicznie w ciągu ostatnich 24 godzin.

Zaczęły się rozchodzić pogłoski, że Departament Skarbu USA planuje obciążyć kilka instytucji finansowych opłatami za pranie pieniędzy za pomocą aktywów cyfrowych. Chociaż agencja jeszcze nie potwierdziła wiadomości, wydaje się, że FUD spowodowałao ogromne zakłócenia na rynku kryptowalut.

Bitcoin spadł w ciągu kilku godzin z około 61 000 USD do najniższego w ciągu dnia poziomu około 51 500 USD (na Bitstamp). Stało się to najniższą ceną BTC od trzech tygodni, a kapitalizacja rynkowa BTC spadła poniżej poziomu 1 biliona dolarów.

Pomimo odbicia się i odzyskania kilku tysięcy dolarów do obszaru 56 tysięcy dolarów, bitcoin nadal jest o ponad 10% niższy w skali 24-godzinnej.

BTCUSD.  Źródło: TradingView
BTCUSD. Źródło: TradingView

Altcoiny krwawią mocniej

Jak to zwykle bywa, gdy na ulicy kryptowalut występuje zwiększona zmienność, altcoiny podążają za nimi. Ethereum przewodziło temu niekorzystnemu trendowi ze znacznym spadkiem z ponad 2350 USD do najniższego w ciągu dnia poziomu 1,950 USD. Jednak po tym zrzucie 400 USD, ETH również odzyskał trochę gruntu i obecnie wynosi blisko 2200 USD.

Wydajność większości alternatywnych monet była nieco identyczna. Binance Coin spadł z 520 $ do 440 $, zanim powrócił do 470 $.

W skali 24-godzinnej wszystkie inne alty wielkokwiatowe wykazały dwucyfrowe straty. Należą do nich Ripple (-22%), Cardano (-17%), Polkadot (-17%), Uniswap (-17%). Litecoin (-21%), Chainlink (-17%), Dogecoin (-15%) , Bitcoin Cash (-25%) i więcej.

Przegląd rynku kryptowalut.  Źródło: Quantify Crypto
Przegląd rynku kryptowalut. Źródło: Quantify Crypto

Sytuacja z altcoinami o niższej i średniej kapitalizacji jest coraz gorsza. Najwięcej stracił BItcoin SV (-30%), następnie Ethereum Classic (-25%). Verge (-23%), Horizen (-22%), Hel (-22%), Dash (-21%). Ren (-21%), EOS (-20%), Siacoin (-20%), Avalanche (-19%), OMG Network (-18%) i wiele innych.

Ostatecznie łączna kapitalizacja rynkowa wszystkich aktywów kryptograficznych spadła o 360 miliardów dolarów z wczorajszego maksimum do dzisiejszego minimum. Niemniej jednak odzyskał również pewną pozycję i obecnie ponownie przekracza 2 biliony dolarów.

Kapitalizacja rynku kryptowalut.  Źródło: CoinMarketCap
Kapitalizacja rynku kryptowalut. Źródło: CoinMarketCap

Źródło:Cryptopotato

Udostępnij w social mediach:

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.