Bitcoin spadł do 20,8 tys. USD. Kapitalizacja zmniejszyła się o 120 mld USD

Kapitalizacja rynku kryptowalut spadła o ponad 120 miliardów USD w ciągu dwóch dni. Bitcoin spadł do nowego, trzytygodniowego minimum.

Ostatnie spadki Bitcoin trwały w ciągu ostatnich 24 godzin, a aktywa spadły do ​​nowego trzytygodniowego minimum poniżej 21 000 USD.

Ethereum jest w podobnej sytuacji, spadając codziennie o kolejne 100 USD. W tym samym czasie Shiba Inu jest jednym z niewielu altów dobrze zielonych.

Bitcoin spogląda na nowy dołek

Krajobraz wyglądał dość jasno dla pierwotnej kryptowaluty jeszcze pięć dni temu. W tym momencie wzrósł do ponad 25 200 USD, co było najwyższym dwumiesięcznym poziomem.

Jednak nie mógł tam zostać na długo. Spadł o ponad 1000 USD krótko po lokalnym szczycie. Chociaż BTC uspokoiło się i pozostało na tym poziomie przez dzień lub dwa, niedźwiedzie wróciły i pchnęły go na południe.

Sytuacja pogorszyła się wczoraj, gdy bitcoin spadł do 22 000 USD. Ostatnie 24 godziny przyniosły jeszcze większy ból bykom, ponieważ BTC spadł poniżej 21 000 USD, aby wykreślić najniższą pozycję cenową od około trzech tygodni.

Obecnie wynosi nieco ponad 21 000 USD, a jego kapitalizacja rynkowa utrzymuje się na poziomie powyżej 400 miliardów USD.

BTCUSD.
Źródło: TradingView

ETH również z nowym dołkiem

Większość alternatywnych monet podążyła wczoraj za BTC na południe, w tym ETH.

ETH nadal traci na wartości. Kolejny dzienny spadek o 5,5% sprowadził go do poziomu poniżej 1650 USD. Warto zauważyć, że aktywo osiągnął 74-dniowy szczyt powyżej 2050 USD w ostatni weekend, co oznacza, że ​​w tym czasie stracił 400 USD.

Cardano również spadł w ciągu dnia, odnotowując 3% dzienny spadek. W rezultacie ADA walczy poniżej 0,5 USD.

Z kolei Binance Coin, Solana, Dogecoin, Tron i Avalanche są nieco zielone w skali dziennej. Shiba Inu odzyskał najwięcej w ciągu jednego dnia i wynosi 5% do 0,0000014 USD.

Większość altów o niższych i średnich kapitalizacjach ma niewielkie wzrosty, a kilka z nich ma nieznaczne straty.

Skumulowana kapitalizacja rynkowa wszystkich aktywów kryptograficznych wyparowała kolejne 20 miliardów dolarów i spadła do nieco ponad 1 biliona dolarów.

Przegląd rynku kryptowalut.
Źródło: Quantify Crypto

Udostępnij w social mediach: