Bitcoin spada do najniższej ceny od stycznia. Przegląd rynku

Rynek kryptowalut po raz kolejny pokrył się czerwienią, a Bitcoin spadł do wielomiesięcznego minimum.

Sytuacja Bitcoin pogorszyła się ponownie w ciągu ostatnich 24 godzin, a aktywa spadły do ​​najniższej pozycji od 24 stycznia. Alternatywne monety są w jeszcze gorszym stanie, z ogromnymi stratami cenowymi ze strony Terra, MATIC, CRO i innych.

Nowy, niski poziom Bitcoina

Kiedy Rezerwa Federalna USA ogłosiła, że ​​podniesie stopę procentową o 50 punktów bazowych, zamiast oczekiwanych 75, w zeszłym tygodniu cena Bitcoina podskoczyła i osiągnęła 40 000 USD. Nie trwało to jednak długo, ponieważ aktywo odwróciło swoją trajektorię w ciągu następnych kilku dni.

Początkowo obniżył cenę o ponad 4000 do 36 000 USD. Choć wczoraj zdołał tam pozostać, w ciągu ostatnich kilku godzin pogorszył się jeszcze raz. Tym razem BTC spadł do nieco ponad 34 000 USD po raz pierwszy od 24 stycznia (na Bitstamp).

Oczywiście utrata około 6000 USD w ciągu zaledwie kilku dni spowodowała znaczną zmianę ogólnego nastroju, ponieważ indeks strachu i chciwości Bitcoin wszedł w obszar głębokiego „skrajnego strachu”.

W tej chwili Bitcoin walczy o 34 500 USD i po raz kolejny jest o około 4% w dół. Ponadto jego kapitalizacja rynkowa spadła do około 660 miliardów dolarów.

BTCUSD.
Źródło: TradingView

Alty się wykrwawiają

Jak wspomniano powyżej, alternatywne monety również cierpią, a kolor czerwony dominuje na prawie wszystkich wykresach. Ethereum prowadzi w tym niekorzystnym trendzie z 4,5% dziennym spadkiem. W skali tygodnia ETH spadł o ponad 8%, a drugie co do wielkości krypto spadło do 2550 USD po przekroczeniu 3000 USD nie tak dawno temu.

Binance Coin stracił podobny procent i obecnie znajduje się poniżej 360 USD. Ripple, Solana, Cardano, Polkadot, Dogecoin, Avalanche, Shiba Inu i NEAR Protocol również są głęboko na czerwono.

Drugi dzień z rzędu Terra jest największym przegranym spośród altów o większej kapitalizacji. LUNA straciła kolejne 13% wartości i teraz walczy poniżej 65 USD. MATIC, Shiba Inu i CRO również straciły znaczną część wartości.

Oprócz Algoranda, Axie Infinity i Tezos, większość innych altów o niższych i średnich kapitalizacjach również jest na minusie. W związku z tym kapitalizacja rynkowa kryptowalut spadła po raz pierwszy od miesięcy poniżej 1,6 biliona dolarów. Oznacza to, że wskaźnik spadł o ponad 200 miliardów dolarów w ciągu kilku dni.

Przegląd rynku kryptowalut.
Źródło: Quantify Crypto

Artykuł tłumaczony przy współpracy z Cryptopotato.com

Autor: Jordan Lyanchev

Udostępnij w social mediach: