Bitcoin spada do 54 000 $, MATIC eksploduje o 22%. Przegląd rynku.

Bitcoin spadł o około 2000 USD po nieudanej próbie pokonania 56 000 USD. Podczas gdy większość altów również się cofnęła, DOGE wzrósł o kolejne 10% i jest powyżej 0,3 USD.

Po kilku dniach stopniowych wzrostów, Bitcoin zwolnił i spadł do około 54 000 USD. Oprócz Ethereum, który namalował kolejny rekord wszechczasów kilka godzin temu, oraz DOGE, większość innych altcoinów również nieznacznie spadła w 24-godzinnej skali.

Bitcoin zbliżył się do 56 tysięcy dolarów, ale się nie udało

Główna kryptowaluta dobrze zareagowała kilka dni temu, spadając do najniższej ceny w ciągu prawie dwóch miesięcy i wyniosła 47 000 USD. W następnych godzinach aktywa odzyskały wartość ponad 6000 USD.

Trend utrzymywał się w górę, aż do nowego tygodniowego maksimum, notowanego dziś na poziomie zaledwie 56 000 USD. Jednak bitcoin nie zdołał kontynuować marszu na północ a niedźwiedzie przejęły kontrolę. W ciągu kilku minut BTC stracił prawie 2000 USD i na krótko spadł poniżej 54000 USD.

Ostatni spadek cen zagroził kapitalizacji rynkowej i BTC może ponownie spaść poniżej pożądanego poziomu 1 biliona dolarów.

BTCUSD.  Źródło: TradingView
BTCUSD. Źródło: TradingView

Najnowszy rekord ETH, MATIC wzrósł o 20%

Altcoiny cieszyły się przez ostatnie kilka dni imponującymi wynikami. Ethereum, druga co do wielkości kryptowaluta zarejestrowała nowe ATH, nieco powyżej 2700 USD. Niemniej jednak ETH również cofnął się od tego czasu i spadł poniżej 2600 USD.

Binance Coin podskoczył wczoraj do nowego tygodniowego maksimum ponad 570 USD, ale teraz spadł do około 550 USD. DOGE jest najlepszym graczem w pierwszej dziesiątce, ze znacznym wzrostem o 10%. W rezultacie moneta memowa, uważana przez niektórych, że znajduje się w stanie bańki , kosztuje powyżej 0,30 USD.

Firma Polygon, wcześniej znana jako Matic, osiągnęła nowe ATH, wynosząc prawie 0,9 USD, po imponującym dziennym wzroście.

Reszta większych altów utknęła w martwym punkcie lub cofnęła się w skali 24-godzinnej – Ripple (-7%), Cardano (-0,5%), Polkadot (-4%), Uniswap (-4,5%), Litecoin (- 1%), Chainlink (-2%).

Przegląd rynku kryptowalut.  Źródło: Quantify Crypto
Przegląd rynku kryptowalut. Źródło: Quantify Crypto

Oprócz 20-procentowego wzrostu dla Polygon, większość innych altcoinów o niższej i średniej kapitalizacji również od wczoraj spadła. Należą do nich Dent (-19%), Terra (-13%), Horizen (-13%), Waves (-12%), Compound (-12%), Qtum (-10%), Siacoin (-10%) i Harmony (-10%).

Ostatecznie łączna kapitalizacja rynkowa nieznacznie spadła w ciągu jednego dnia, ale nadal wynosi ponad 2 biliony dolarów.

źródło:Cryptopotato,

Udostępnij w social mediach:

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.