Bitcoin spada w kierunku 16 000 USD na złych wiadomościach z FTX

Rynki kryptowalut straciły kolejne 30 miliardów dolarów po wiadomościach o bankructwie FTX, a następnie o zgłoszonym włamaniu.

Bitcoin spada w kierunku 16 000 USD na złych wiadomościach z FTX

Ostatnie kilka dni było kompletnym rollercoasterem w branży kryptowalut i nie ma oznak spowolnienia.

Zaledwie wczoraj FTX oficjalnie złożyła wniosek o dobrowolne postępowanie upadłościowe na podstawie Rozdziału 11 w USA, wysyłając rynki do kolejnego załamania.

Bitcoin spada w kierunku 16 000 USD

Cena Bitcoina nie może złapać przerwy. Po próbie ożywienia po dodatnich wartościach CPI w czwartek, kryptowaluta doświadczyła kolejnego załamania w piątek.

BTC spadł z ponad 18 000 USD do prawie 16 000 USD (na Binance).

btc_price_wykres
Źródło: Binance przez TradingView

Jak widać na powyższym wykresie, od tego czasu kryptowaluta powróciła do poziomu, na którym obecnie wynosi około 18 800 USD, ale w ciągu ostatnich 24 godzin utrzymuje się na poziomie 3%.

Altcoiny też dostają lanie

Zgodnie z oczekiwaniami cały rynek kryptowalut jest w rozsypce, ponieważ wielu spodziewało się, że FTX zawrze jakąś umowę, która doprowadzi do szybszego rozwiązania i być może odzyskania sald użytkowników.

Zostało to przecież zasugerowane i podkreślone przez byłego dyrektora generalnego – Sama Bankmana-Frieda. Co gorsza, giełda rzekomo również ucierpiała z powodu włamania dzisiejszego ranka.

W rezultacie rynek altcoinów jest teraz rozświetlony na czerwono.

btc_heatmap_cover
Źródło: Quantify Crypto

Altcoiny, które straciły najwięcej, to Helium, Maker i Cronos, które spadły o około 13% w ciągu ostatnich 24 godzin. Z drugiej strony, BTSE Token wzrósł o 10,3% w tym samym okresie.

Całkowite likwidacje nieco się uspokoiły i wynoszą około 140 milionów dolarów w ciągu ostatnich 24 godzin, z czego tylko 580 000 dolarów zostało zlikwidowanych w ciągu ostatniej godziny.

Szerszy sentyment rynkowy pogrążył się w piątek w kierunku skrajnego strachu po wiadomościach o bankructwie FTX. Całkowita kapitalizacja rynku kryptowalut również spadła o około 30 miliardów dolarów.

Udostępnij w social mediach: