Bitcoin, Solana, MATIC. Analiza 08 czerwca

Spadek Bitcoina do 32 000 USD miał efekt domina na globalnym rynku kryptowalut. Altcoiny, takie jak Solana i MATIC, zaczęły spadać, gdy nacisk przesunął się na różne linie wsparcia na każdym z ich wykresów.

Bitcoin (BTC)

Źródło: BTC/USD, TradingView

Cena Bitcoin przez ostatni tydzień znajdowała się w trudnej sytuacji. Królewska moneta nie zdołała utrzymać 41 000 $, 39 500 $, a ostatnio 38 000 $. Podczas gdy BTC znajdował w wyższych poziomach wsparcia, symetryczne przełamanie trójkąta najprawdopodobniej przechyliło się na korzyść niedźwiedzi. Idąc dalej, BTC musi znaleźć wsparcie między 28 000 a 30 000 USD, ponieważ załamanie może wywołać bardziej kaskadową wyprzedaż. W takiej sytuacji spadek do 20 tys. dolarów mógłby stać się rzeczywistością.

MACD pokazał teraz niedźwiedzi crossover, gdy linia Fast Moving, spadła poniżej linii sygnału. RSI skierował się w stronę strefy wyprzedaży i chociaż można oczekiwać odbicia od strefy dolnej, prawdopodobnie utrzyma terytorium niedźwiedzi. Wielu spekuluje, że ostatnie komentarze byłego prezydenta USA Donalda Trumpa przeciwko Bitcoinowi mogły doprowadzić do ostatniego spadku.

SOLANA (SOL)

Źródło: SOL/USD , TradingView

Solana przesunęła się na południe wraz z szerszym rynkiem i spadła o 16% w ciągu ostatnich 24 godzin. Na wykresie 4-godzinnym SOL przyznał niedźwiedziom 50% poziom Fibonacciego (38,77 USD), a presja sprzedaży prawdopodobnie sprowadzi również kryptowalutę poniżej poziomu 38,2% (34,1 USD). Bardziej wiarygodną obronę można znaleźć na poziomie 23,6% (28,32 USD) – regionie, który wcześniej służył jako linia oporu w połowie kwietnia.

RSI spadł poniżej 40, po stałym wzroście w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Co ciekawe, Awesome Oscillator zwrócił uwagę na niedźwiedzią rozbieżność jeszcze przed wycofaniem.

MATIC

Źródło: MATIC/USD, TradingView

MATIC przebił się poniżej silnej linii defensywnej na poziomie 1,50 USD, a świece są teraz poniżej 200-SMA (zielony) w 4-godzinnym przedziale czasowym. Na wykresie 4-godzinnym wyróżniono kilka obszarów wsparcia. Pierwszy region mieścił się w przedziale od 1,34 do 1,21 USD. Ostrzejszy spadek może spowodować, że MATIC zbliży się do 1 dolara. Nieco poniżej tego obszaru znajdowała się strefa popytu między 0,85-0,75 USD. Skala presji sprzedażowej była w tym momencie trudna do ustalenia, więc nie było jasne, który poziom może doprowadzić do odbicia.

Według RSI cena była teraz wyprzedana, ale indeks może unosić się w tym regionie przez kilka sesji, dopóki rynek się nie odbije. Napływ kapitału do MATIC, był według CMF słaby .

Źródło: AMBCrypto

Udostępnij w social mediach: