Bitcoin rośnie do 44,5 tys. USD po nowym ostrzeżeniu o „wyjątkowo wysokiej” korelacji akcji

Opór wciąż ma szansę zostać odwrócony 15 lutego, ale dzięki wskazówkom makro wygląda na to, że hodlerzy nie będą mieli łatwego życia.

Bitcoin ( BTC ) przekroczył 44 500 USD na otwarciu Wall Street 15 lutego, a handlowcy nasilili nocny entuzjazm.

1-godzinny wykres świecowy BTC/USD (Bitstamp). 
Źródło: TradingView

Atakowanie oporu

Dane z Cointelegraph Markets Pro i TradingView  śledziły lokalne maksima w wysokości 44 543 USD dla BTC/USD na Bitstamp.

Już ponad 6% w ciągu dnia, para odnotowała powolny powrót do poziomów oporu po nagłym zatrzymaniu wielodniowego trendu spadkowego w kierunku 40 000 $.

Wydarzenia w Kanadzie wydawały się być początkiem powrotu, podczas gdy wiadomość, że Rosja potencjalnie podejmuje kroki w celu złagodzenia napięć na granicy z Ukrainą, nie miała zauważalnego wpływu na rynki kryptowalut.

Akcje odczuły większą ulgę, a S&P 500 wzrósł o 1,4% w ciągu pierwszej godziny handlu.

„Bitcoin wyrwał się ze swojego trendu spadkowego i odzyskał zakres 4HR, który utracił zaledwie kilka dni temu” – podsumował pełen nadziei Rekt Capital w nowej aktualizacji Twittera tego dnia.

4-godzinny wykres świecowy z adnotacjami BTC/USD. 
Źródło: Rekt Capital/Twitter

Dodał, że w dłuższych ramach czasowych Bitcoin próbował złamać 50-tygodniową średnią kroczącą, aby przestawić się na wsparcie.

„Zamień to na wsparcie, a to potwierdzi bycze nastawienie dla BTC” – napisał.

Nie wszyscy byli tak pewni siebie, ponieważ popularne konto handlowe Johnny wymagało przerzucenia rocznego otwarcia powyżej 46 000 $, aby uniknąć czekania na „odkupienie niższe” niż obecne poziomy.

Ryzyko akcji spotyka się z siłą nabywczą

Jeśli chodzi o dane on-chain, to mimo zagrożeń makroekonomicznych, w oparciu o zachowania nabywców, obraz ten skłania do “ostrożnego optymizmu”.

Według Twitterowego konta analitycznego Ecoinometrics, inwestorzy zarówno duzi jak i mali dokonujący alokacji BTC przeciwdziałali potencjalnej presji na Bitcoina ze strony spadających akcji w przypadku podwyżki stóp przez Rezerwę Federalną Stanów Zjednoczonych.

“Wieloryby kupują. Małe ryby kupują. To wszystko jest dobre dla Bitcoina” – napisano.

Analitycy zwrócili uwagę na “wyjątkowo wysoką” korelację zapasów w obecnych okolicznościach, zwiększając tym samym potencjał głębszej korekty ceny Bitcoina w przypadku zmiany polityki makro.

“Oznacza to, że wszystko co może zmiażdżyć SP500 jest również dużym ryzykiem dla BTC” – dodano.

Wykres korelacji Bitcoina. Źródło: Ecoinometrics/ Twitter
Udostępnij w social mediach: