Bitcoin poniżej 19 000 USD. Kolejny czerwony tydzień – przegląd rynków

Bitcoin spadł poniżej 19 000 USD w ciągu ostatnich 24 godzin, podczas gdy TFUEL stało się największym dziennym wygranym.

Weekend Bitcoina nadal jest spokojniejszy niż kilka poprzednich dni, ponieważ aktywo nadal wynosi około 19 000 USD. Altcoiny są w podobnej sytuacji, z niewielkimi ruchami w porównaniu z tymi o większej kapitalizacji.

Bitcoin pozostaje nadal na poziomie 19 000 USD

Ostatni tydzień nie zakończył się zbyt dobrze dla podstawowej kryptowaluty, która w pewnym momencie wzrosła do prawie 22 000 USD. Jednak, jak to się wielokrotnie zdarzało w ciągu ostatnich kilku tygodni, nie udało się jej kontynuować wzrostu i dość szybko odwróciło swoją trajektorię.

W ten sposób BTC spadł do 21 000 USD dzień później, a wkrótce potem do 20 000 USD. Gdy czerwiec zbliżał się do końca, oznaczając jeden z najgorszych kwartałów Bitcoina w jego historii, aktywa spadły do ​​nowego 10-dniowego minimum wynoszącego około 18 600 USD (na Bitstamp).

Potem pojawiła się zaskakująca pompa, a BTC podskoczył do 21 000 USD. Jednak wrócił poniżej 20 000 USD zaraz po tym. Od tego czasu kryptowaluta utrzymuje się raczej na poziomie około 19 000 USD, gdzie również jest obecnie pozycjonowana.

W rezultacie jego kapitalizacja rynkowa zatrzymała się na poziomie 365 miliardów dolarów, ale jego dominacja nad altcoinami spadła do 42,2%.

BTCUSD.
Źródło: TradingView

Stagnacja na altach

Altcoiny również spadły w ciągu tygodnia, ale większość uspokoiła się od początku weekendu.

Ethereum zbliżyło się do przekroczenia poziomu poniżej 1000 USD, ale udało mu się utrzymać ten poziom. Obecnie ETH kosztuje około 1050 USD. BNB zbliża się do 220 USD po niewielkim dziennym wzroście.

Cardano i Solana również są lekko zielone w skali 24-godzinnej, podczas gdy Ripple, Dogecoin, Shiba Inu i LEO są po prostu na czerwono. TRON stracił najwięcej na altach o większej kapitalizacji, z 3% spadkiem.

Theta Fuel jest jednym z niewielu imponujących gainerów z 11% dziennym wzrostem do ponad 0,05 USD.

Kapitalizacja rynku kryptowalut również pozostała raczej w stagnacji i wyniosła nieco ponad 850 miliardów dolarów.

Przegląd rynku kryptowalut.
Źródło: Quantify Crypto

Udostępnij w social mediach: