Bitcoin osiągnął poziom 39 tys. USD. NEAR wzrósł o 12%

Bitcoin i większość altcoinów odbiło się od wczorajszego rozlewu krwi. NEAR zyskał najwięcej na altach o większej kapitalizacji.

Po wczorajszym zaznaczeniu wielotygodniowego minimum, Bitcoin zareagował dobrze i wzrósł o prawie 2000 $ w kolejnych godzinach. Większość altcoinów jest również lekko zielona po ostatnich korektach. NEAR Protocol wiedzie prym z dwucyfrowym dziennym wzrostem.

Bitcoin osiąga 39 000 USD

Po porażce na poziomie 41 000 USD w zeszłym tygodniu, Bitcoin zaczął gwałtownie spadać i zaledwie dzień później znalazł się na poziomie poniżej 38 000 USD. Byki zintensyfikowały się w tym momencie i popchnęły aktywa na północ. W rezultacie wkrótce potem bitcoin przekroczył 40 000 USD, ale jak to się stało ostatnim razem, nie utrzymał się tam na długo.

Wręcz przeciwnie, BTC ponownie spadł i przez kilka dni pozostał poniżej 39 000 USD. Kolejny spadek cen nastąpił wczoraj, gdy aktywo spadło do 37 500 USD, co stało się najniższym poziomem od około dwóch miesięcy.

Byki ponownie przechwyciły ten ruch i popchnęły Bitcoin na północ. Tym razem kryptowaluta podskoczyła do 39 000 dolarów i obecnie znajduje się zaledwie kilkaset dolarów na południe od tej linii.

Jego kapitalizacja rynkowa wynosi obecnie 740 miliardów dolarów, podczas gdy jego dominacja nad altcoinami przekracza 42%, ponieważ większość z nich ucierpiała w ciągu ostatniego tygodnia.

BTCUSD.
Źródło: TradingView

NEAR prowadzi

Jak wspomniano powyżej, altcoiny również odczuły ostatnio niedźwiedzie nastroje na rynku, ale przynajmniej ostatnie 24 godziny były nieco bardziej pozytywne.

Wartość Ethereum wzrosła o około 2,5% i wynosi 2850 USD. Zaledwie wczoraj druga co do wielkości kryptowaluta spadła do kilkutygodniowego minimum na poziomie około 2700 USD.

Binance Coin kosztuje 390 USD po niewielkim dziennym wzroście. Terra, Cardano, Polkadot, Avalanche i Shiba Inu również są lekko zielone.

Ripple skoczył o ponad 5% w ciągu ostatnich 24 godzin i wynosi powyżej 0,6 USD. Najbardziej znaczącym gainerem z altów o większej kapitalizacji jest NEAR Protocol. Aktywo dodało ponad 11% wartości i obecnie wynosi 12 USD.

Kapitalizacja rynku kryptowalut odzyskała od wczoraj 40 miliardów dolarów i wynosi obecnie 1,750 biliona dolarów.

Przegląd rynku kryptowalut. Źródło: Quantify Crypto

Artykuł tłumaczony z przy współpracy z serwisem Cryptopotato.com.

Autor artykułu Jordan Lyanchev.

Udostępnij w social mediach: