Bitcoin osiąga 3-tygodniowy szczyt. Kapitalizacja wzrasta o 60 mld USD. Market update

Bitcoin i Ethereum odnotowują najbardziej znaczące zyski. Oba aktywa odnotowują wielotygodniowe szczyty.

Bitcoin nadal stopniowo wzrastał na wartości w ciągu ostatnich 24 godzin i osiągnął trzytygodniowe maksimum powyżej 22 000 USD. Większość altcoinów jest również na plusie. ETH odzyskuje 1200 USD, a XRP rośnie o 7%.

Nowy lokalny szczyt Bitcoina

Od czasu nietypowo spokojnego weekendu, w którym Bitcoin kształtował się głównie na poziomie około 19 000 USD bez żadnych znaczących ruchów w którąkolwiek stronę, wszystko układało się dobrze dla tego aktywa.

Wraz z końcem święta narodowego USA (4 lipca) kryptowaluta zaczęła stopniowo zyskiwać na wartości. Najpierw zbliżył się do 20 000 USD, zakwestionował go, a ostatecznie go przekroczył.

Dzień później BTC skoczył do kilkudniowego maksimum wynoszącego nieco poniżej 21 000 USD. Byki jednak utrzymały presję i popchnęły ją dalej na północ. W rezultacie Bitcoin osiągnął dzienny najwyższy poziom prawie 22 500 po godzinie 3.00 w nocy, co jest również najwyższą pozycją cenową, jaką aktywo widziało od połowy czerwca.

Pomimo cofnięcia się o kilkaset dolarów od tego czasu, jego kapitalizacja rynkowa wzrosła powyżej 400 miliardów dolarów, a jego dominacja nad altami sięga 43,2%.

BTCUSD.
Źródło: TradingView

Bitcoin NEWS

Jedna z największych kopalni Bitcoinów – Riot Blockchain – odnotowała znaczny wzrost produkcji o 73% rok do roku.

Inny górnik kryptowalut – Argo Blockchain – powiedział, że musi sprzedać więcej Bitcoinów, niż wydobył w czerwcu tego samego miesiąca, aby pokryć część swoich kosztów.

Altcoiny na zielono

Podobnie jak Bitcoin, większość altcoinów skoczyła wyżej w skali dziennej. Ethereum prowadzi w wyścigu z 5,5% wzrostem. W rezultacie drugie co do wielkości aktywo wzrosło do wielotygodniowego szczytu na poziomie około 1250 USD.

Ripple i Shiba Inu również są imponującymi gainerami. XRP wzrósł o 7% i wynosi 0,35 USD, podczas gdy SHIB (5,5%) kosztuje 0,000011 USD.

BNB, ADA, SOL, DOG, DOT, TRX i AVAX również są na zielono. Z altów o średniej kapitalizacji najwięcej zyskały MATIC, LTC i CRO.

Ogólnie rzecz biorąc, skumulowana kapitalizacja rynkowa wszystkich aktywów kryptograficznych dodała 60 miliardów USD w dzień i wynosi powyżej 950 miliardów dolarów.

Przegląd rynku kryptowalut.
Źródło: Quantify Crypto

Skrót branżowy

WSJ poinformowało, że FDIC zbada roszczenia Voyagera dotyczące środków rzekomo objętych ubezpieczeniem depozytów.

Aave chce dołączyć do rynku stablecoin i zaproponował zabezpieczenie aktywów o nazwie GHO.

Chociaż liczba obstawiających ETH 2.0 wzrosła, ponad połowa z nich ponosi niezrealizowane straty z powodu niedawnego spadku aktywów.

Genesis – pożyczkodawca kryptowalut, należący do DCG – przyznał się do ekspozycji na problematyczny fundusz hedgingowy – Three Arrows Capital.

Udostępnij w social mediach: