Bitcoin odzyskał 20 000 USD, AVAX rośnie o 7%. Market update

Bitcoin notowany jest powyżej 20 000 USD po zwiększonej zmienności wczoraj i dziś rano. AVAX i SAND osiągnęły najwięcej z altów.

Cena Bitcoina poszybowała jak kolejka górska w ciągu ostatnich 24 godzin, spadając do 19 000 USD, zanim skoczyła do prawie 21 000 USD. Altcoiny są spokojniejsze w skali 24-godzinnej, a AVAX i SAND są największymi zyskami.

Bitcoin stoi powyżej 20 000 USD

Pod koniec czerwca, który był najgorszym miesiącem i jedną czwartą BTC od ponad dekady, aktywa uległy zerwaniu i skoczyły o ponad 2000 USD w ciągu godzin. Jednak było to krótkotrwałe, ponieważ równie szybko spadło do poniżej 20 000 USD.

Weekend okazał się niespodziewanie spokojny, a większość bitcoinów kosztowała około 19 000 USD. Zmienność powróciła, gdy święto narodowe USA 4 lipca dobiegło końca, a bitcoin zbliżył się i na krótko przekroczył 20 000 USD.

Niedźwiedzie wróciły do ​​gry niemal natychmiast i popchnęły BTC na południe do 19 250 $. Jednak zasób odbił się dość natychmiast i wzrósł do 20 750 USD (na Bitstamp).

Na razie nieco się uspokoił, ale nadal handluje powyżej 20 000 USD, a jego kapitalizacja rynkowa wynosi 385 mld USD.

BTCUSD.
Źródło: TradingView

Bitcoin w pigułce

Publiczna firma wydobywcza Core Scientific poinformowała, że ​​w czerwcu sprzedała większość swoich udziałów w Bitcoinach.

CoinShares poinformowało, że inwestorzy amerykańscy wykazali dużą chęć otwierania krótkich pozycji na BTC w zeszłym tygodniu.

Pomimo trwającego krachu na rynku, Wilk z Wall Street przewidział, że inwestorzy BTC „prawie na pewno” zarobią, jeśli utrzymają się przez 3-5 lat.

AVAX i SAND wyznaczają kierunek

Większość altcoinów świeciła wczoraj na zielono, ale dziś jest spokojniejsza. Ethereum osiągnął kilkudniowy szczyt powyżej 1150 USD, ale nieco się cofnął i teraz znajduje się tuż poniżej tego poziomu.

BNB nadal notuje wyższe obroty i zbliża się do 240 USD po niewielkim dziennym wzroście. Solana, wzrost o około 3%, jest teraz powyżej 36 USD.

Podczas gdy Ripple, Cardano, Dogecoin, Polkadot i TRON nie wykazały żadnych znaczących ruchów w żadnym kierunku, Avalanche wzrosło o prawie 7% w ciągu dnia i jest bliska 20 USD.

Spośród altów o niższej i średniej kapitalizacji, The Sandbox jest najbardziej znaczącym gainerem, po 9% dziennym skoku. W rezultacie SAND znajduje się w pobliżu 1,3 USD.

Przegląd rynku kryptowalut.
Źródło: Quantify Crypto

Skrót branżowy

Dyrektor generalny CryptoCom zaprzeczył ostatnim pogłoskom, że jego firma wkrótce zawiesi lub ograniczy wypłaty.

Firma, która zawiesiła wypłaty – Voyager Digital – złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości na podstawie rozdziału 11.

Inna firma kryptograficzna – CoinLoan – również musiała zmienić swoją politykę, ograniczając wypłaty.

Artykuł opublikowany przy współpracy z Cryptopotato.com

Udostępnij w social mediach: