Bitcoin o cal od nowego ATH. Ripple wzrasta do 1,6 USD

Chociaż BTC nie udało się przezwyciężyć swojego rekordowego poziomu 61 800 USD, aktywa nadal handlują powyżej 60 000 USD. Ripple jest największym wygranym z pierwszej dziesiątki z 15% wzrostem do 1,6 $.

Bitcoin pozostał powyżej swojego nemezis na poziomie 60 000 USD. Zblizył się do własnego rekordu o mniej niż 1%. Niektóre altcoiny odnotowały znaczące zyski, w tym wczoraj inny ATH dla BNB i ogromna dwucyfrowa pompa dla Ripple do 1,6 USD.

Bitcoin – 450 dolarów od swojego rekordu

Historia głównej kryptowaluty z 60000 $ trwa. Po ostatecznym przebiciu go w sobotę, w niedzielę aktywa spadły znacznie poniżej. Jednak byki wczoraj parły w górę, co doprowadziło do kolejnej próby ucieczki.

Tym razem BTC osiągnął 61200 $ (na Bitstamp). Nastąpiło kolejne zniesienie, ale bitcoin ostatecznie zwyciężył ponad 60 000 USD i kontynuował ruch do przodu przez ostatnie kilka godzin. Spowodowało to dotknięcie 61.350 $ – co oznacza, że ​​pierwsza w historii kryptowaluta znajdowała się o około 450 $ od jej ATH z połowy marca i wyniosła 61.800 $.

Niemniej jednak późniejsze odrzucenie obniżyło wartość aktywów o kilkaset dolarów i obecnie wynosi poniżej 61 000 dolarów.

Kilka funkcji on-chain sugeruje, że BTC może wkrótce zostać przygotowanym na gwałtowny wzrost cen. Mianowicie są to spadające monety utrzymywane na giełdach, górnicy i długoterminowi posiadacze odmawiający sprzedaży oraz rosnący wskaźnik adopcji ze strony inwestorów instytucjonalnych.

BTCUSD. Źródło: TradingView

Najnowsze ATH BNB; XRP wzrasta do 1,6 USD

Świat altcoinów był znacznie bardziej zmienny w ciągu ostatnich kilku dni. Ethereum osiągnął wczoraj ATH na poziomie 2200 USD i po nieznacznym cofnięciu się pozostaje około 30 USD od tego poziomu.

Trzecia co do wielkości kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej, Binance Coin, wypadła poza wykresy pod względem dziennych wahań. Niezależnie od tego, czy jest to oczekiwanie na piętnaste spalenie BNB, czy uruchomienie przez Binance zbywalnych tokenów giełdowych, aktywa gwałtownie wzrosły z około 520 USD do ostatniego rekordu w wysokości 640 USD w ciągu kilku godzin.

Zniesienie było równie imponujące, jak spadek BNB o ponad 100 USD, ale tym razem w ciągu kilku minut. Na razie rodzima moneta Binance uspokoiła się przy cenie 560 USD.

Jednak pokaz altcoinów jest kontynuowany z XRP. Pomimo, a może właśnie z powodu toczącej się walki prawnej z SEC, rodzimy token Ripple ostatnio cieszył się popularnością. Wzrósł w ciągu ostatnich kilku godzin, ponieważ XRP skoczył o 15% i osiągnął nowy od 3 lat maksimum na 1,6 USD.

Uniswap to kolejny ogromny gainer ze wzrostem o 13% do 35 USD. Stellar (6%) podskoczył do 0,612 USD. Z kolei Cardano (-1%), Polkadot (-2%) i Chainlink (-1,5%) są lekko na czerwono.

Przegląd rynku kryptowalut.  Źródło: Quantify Crypto
Przegląd rynku kryptowalut. Źródło: Quantify Crypto

Dalsze zyski są widoczne dzięki Stacks (17%), Chiliz (15%), THORChain (12%), SushiSwap (12%), Harmony (12%), Nexo (11%) i Aave (10%).

Całkowita kapitalizacja rynkowa kryptowalut również zarejestrowała nowy rekord na poziomie ponad 2,1 biliona dolarów.

Źródło:Cryptopotato

Udostępnij w social mediach:

Jeden komentarz


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.