Solana w końcu ochłonęła po ostatnim potężnym rajdzie.
Bitcoin próbował swoich sił w wejściu na poziom 17 000 USD, ale został zatrzymany tuż przed nim.
Solana odetchnęła po ostatnich zyskach, podczas gdy Ethereum Classic i NEAR Protocol skoczyły o ponad 5% w skali dziennej.
Bitcoin zatrzymał się na 17 000 USD
Po spokojnym końcu 2022 roku Bitcoin stanął na początku nowego roku w okolicach 16 500 dolarów. Cały wolumen rynku spadł, czego można było się spodziewać.
Krajobraz zaczął się zmieniać w poniedziałek, kiedy BTC zaczął dodawać wartości. Najpierw skoczył do 16 700 USD, co było lokalnym maksimum, a później w ciągu dnia kontynuował w kierunku 16 800 USD.
Byki wcisnęły pedał gazu w ciągu następnych kilku dni, ostatecznie popychając podstawową kryptowalutę do nieco poniżej 17 000 USD. Stało się to najwyższą ceną Bitcoina od 20 grudnia.
Niemniej jednak, aktywo nie zdołało pokonać 17 000 USD, przynajmniej na razie i siedzi kilkaset dolarów poniżej tego poziomu. Jego kapitalizacja rynkowa nadal jest znacznie powyżej 320 miliardów dolarów, ale jego dominacja nad altami wynosi 39,6%.

ETC zajmuje pozycję
W ciągu ostatnich kilku dni odnotowano kilka znaczących wzrostów cen altcoinów, na czele z Solaną. Po kilku kolejnych tygodniach spadków i wielomiesięcznych dołków SOL otworzyła nowy rozdział i od czasu pozytywnych słów Vitalika Buterina wzrosła o około 60%.
Była top-10 aktywów kryptowalutowych cofnęła się jednak teraz o prawie 5% i notowana jest w okolicach 13 dolarów.
OKB był kolejnym imponującym gainerem, ale również zaliczył lekką wpadkę i spadł do poziomu znacznie poniżej 30 USD.
Ripple, Cardano, Polkadot, Litecoin, Tron i Uniswap również są teraz na czerwono w skali dziennej.
Binance Coin utrzymał się powyżej 250 USD, podczas gdy Ethereum wciąż jest blisko 1250 dolarów. NEAR Protocol i Ethereum Classic to dzisiejsze najlepsze wyniki z altów o większej kapitalizacji. Oba rosną o ponad 5% i notowane są odpowiednio po 1,56 USD i 19 USD.
Kapitalizacja rynku kryptowalut pozostał w zasadzie w tym samym miejscu co wczoraj, na poziomie prawie 820 miliardów dolarów.
