Bitcoin konsoliduje na niskim wolumenie. Celsius odzyskuje 30% 

Dzienne wolumeny obrotu spadają do miesięcznych dołków, ponieważ Bitcoin i większość altcoinów pozostaje bez większej zmienności.

Bitcoin nadal oscyluje wokół 23 000 USD po kolejnym dniu bez żadnych zdecydowanych ruchów w żadnym kierunku.

Weekend jest dość spokojny również dla altcoinów. Większość z nich jest nieco na minusie w skali dziennej, a Avalanche jest jednym z nielicznych wyjątków.

Bitcoin – konsolidacja trwa

Ostatni weekend był znacznie bardziej zmienny dla rynku kryptowalut. Na przykład Bitcoin skoczył powyżej 24 600 USD, co było rekordem od sześciu tygodni. Ten wzrost cen był napędzany przez ostatnią podwyżkę stóp procentowych przez Fed i odmowę prezydenta Bidena przyznania, że ​​kraj wszedł w recesję.

Jednak w kolejnych dniach siła byków słabła. BTC kilkakrotnie spadł poniżej 23 000 USD, z czego najniżej był 4 sierpnia a cena wyniosła 22 500 USD.

Jednak niedługo potem odbił się, a nawet spróbował swoich sił za 24 000 USD, ale to się nie powiodło. W rezultacie cofnął się do 23 000 USD i spędził większość dni dni w tym zakresie. Ten brak znaczących ruchów cen jest związany z brakiem dużych wolumenów transakcji.

W związku z tym kapitalizacja rynkowa BTC pozostała poniżej 450 miliardów dolarów, a jej dominacja nadal wynosi 40,4%.

BTCUSD.
Źródło: TradingView

Altcoiny też spokojne

Monety alternatywne są również dość spokojne w skali dziennej. Ethereum było wczoraj jednym z najlepszych, osiągając wzrost do wielotygodniowego szczytu powyżej 1700 USD. Teraz jednak drugie co do wielkości krypto powróciło poniżej tego poziomu, po spadku o 2%.

Większość innych altów o większej kapitalizacji również ma niewielkie dzienne spadki. Binance Coin, Ripple, Cardano, Solana, Polkadot i Dogecoin są teraz na minusie.

Avalanche to jedyny altcoin świecący na zielono. Jest to wzrost o prawie 3% i wynosi 26 USD.

Co ciekawe, Celsius zyskał 6% w ciągu dnia i ponad 30% tygodniowo. W rezultacie CEL handluje na północ od 1,3 USD.

Skumulowana kapitalizacja rynkowa wszystkich aktywów kryptograficznych pozostaje spokojna i wynosi prawie 1,1 bln USD.

Przegląd rynku kryptowalut.
Źródło: Quantify Crypto

Udostępnij w social mediach: