„Bitcoin jest zbyt duży, aby go zignorować”- Deutsche Bank

Bank stwierdził, że aktywa kryptograficzne są teraz zbyt cenne, aby je zignorować. Napływ handlowców i popyt instytucjonalny rośnie każdego dnia, a banki i rządy są tego świadome.

Teraz, gdy rynek kryptowalut jest wart ponad 1,8 biliona dolarów, według raportu, Deutsche Bank stwierdził, że Bitcoin jest „zbyt duży, aby go zignorować” .

Raport przedstawia wyzwania związane z tym, jak Bitcoin staje się środkiem wymiany lub klasą aktywów. Zauważa, że ​​nieodłączna zmienność rynku kryptowalut będzie nadal rosła i spadała, w zależności od nastrojów inwestorów.

Bitcoin już tu zostanie

Bank stwierdził, że aktywa kryptograficzne są teraz zbyt duże, aby je zignorować. Napływ handlowców i popyt instytucjonalny rośnie każdego dnia, a banki i rządy są tego świadome.

„Banki centralne i rządy rozumieją, że kryptowaluty zostaną tutaj, więc oczekuje się, że zaczną regulować aktywa kryptograficzne pod koniec tego roku lub na początku przyszłego roku”.

Podobnie banki przyspieszają badania nad emisją CBDC (waluty cyfrowe banku centralnego). Wraz z hiperinflacją waluty fiducjarnej coraz więcej banków rozważa wprowadzenie kryptowalut.

Raport stwierdza, że ​​co najmniej 80% z 66 banków centralnych na świecie bada aktywa kryptograficzne. Co więcej, 20% z nich prawdopodobnie będzie emitować waluty cyfrowe w ciągu najbliższych sześciu lat.

Wiele wyzwań dla Bitcoina

W raporcie wskazano również, że nieodłączna zmienność Bitcoina pozostanie. Jednak integracja technologii blockchain to kolejne wyzwanie – przepustowość Bitcoin (liczba transakcji na sekundę) utrudnia firmom przyjęcie łańcucha blokowego Bitcoin jako środka wymiany.

Integracja blockchain jest opłacalną koncepcją dla wielu firm zainteresowanych kryptowalutami, a dane pokazują korzyści płynące z przyjęcia łańcucha bloków Bitcoin. Jednak jednym problemem jest skalowalność, która sprawia, że ​​przepustowość transakcji jest niepraktyczna. Bitcoin może przetwarzać tylko 3-6 transakcji na sekundę, podczas gdy Visa dokonuje ponad 3000.

Dane Bitcoin TPS
TPS OD STYCZNIA DO MARCA 2021 R. ŹRÓDŁO: BLOCKCHAIN.COM
Bitcoin TPS od 2013 roku
TPS OD 2013 ROKU

Chociaż Bitcoin jako środek wymiany pozostaje wyzwaniem, stał się cenną inwestycją finansową, pomimo swojej zmienności – 70% wszystkich transakcji stanowiły inwestycje, a resztę stanowiły płatności za towary i usługi.

Według banku liczba prognoz dotyczących Bitcoin spadła w 2020 roku:

„Każdego roku ludzie deklarują, że Bitcoin (i Tesla) jest martwy lub umierający. Od 2010 roku Bitcoin został uznany za martwy około 400 razy. Liczba takich proklamacji osiągnęła szczyt w 2017 r., Ale tendencja spada; Rok 2020 przyniósł najmniejszą liczbę prognoz dotyczących nekrologów Bitcoin od ośmiu lat ”.

Bank spodziewa się, że wartość Bitcoin będzie nadal rosła, gdy inwestorzy instytucjonalni i korporacje będą badać sposoby wykorzystania aktywów kryptograficznych.

Ostatnią spółką notowaną na giełdzie, która kupiła znaczne ilości BTC, jest Meitu, która niedawno dodała 90 milionów dolarów w zakupach netto. Firma kupiła 386 Bitcoinów (około 21,6 mln USD) i 16 000 ETH (około 28,4 mln USD).

Źródło/tłumaczenie: Cryptoslate

Udostępnij w social mediach:

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.