Bitcoin jest prawie tak zły jak fiat, mówi Elon Musk

Bitcoin jest prawie tak zły, jak waluty fiducjarne, ale wystarczająco ryzykowny dla firmy S&P 500, powiedział dyrektor generalny Tesli i SpaceX, Elon Musk.

Elon Musk z Tesli kontynuuje swoje kontrowersyjne opinie na temat bitcoina. Po niedawnym stwierdzeniu, że jest zwolennikiem krypto, a BTC to „dobra rzecz”, nazwał teraz główną kryptowalutę „prawie taką samą jak pieniądz fiducjarny”.

Najnowszy komentarz Muska ndot. kryptowalut przyszedł jako odpowiedź na wywiad Changpeng Zhao dla Bloomberga. W nim dyrektor generalny Binance nakreślił wsparcie Muska dla Dogecoina, ale zauważył, że dyrektor generalny Tesli ostatecznie zdecydował się przeznaczyć 1,5 miliarda dolarów z nadwyżki gotówki firmy w BTC.

Musk odpowiedział jednak, że masowy zakup od giganta pojazdów elektrycznych „nie odzwierciedla bezpośrednio mojej opinii”.

Ponadto dodał, że posiadanie bitcoinów jest „wystarczająco ryzykowne dla firmy S & P500”, ponieważ aktywa są „po prostu mniej głupią formą płynności niż gotówka”.

Musk wyjaśnił dalej , że jest inżynierem, a nie inwestorem. W związku z tym poza Teslą nie ma innych akcji spółek notowanych na giełdzie. Jednak nawet nie jako inwestor wie, że waluty fiducjarne zapewniają „negatywne realne zainteresowanie”. To skłania ludzi do szukania lepszych alternatyw gdzie indziej.

„Bitcoin to prawie tyle samo co pieniądz fiducjarny. Kluczowym słowem jest „prawie” ”- podsumował Musk.

Co się stało z poprzednim poparciem?

Wspomniane komentarze Muska były zaskoczeniem, biorąc pod uwagę jego poprzednie pozytywne poparcie dla głównej kryptowaluty.

Podczas przemówienia w Clubhouse, Musk powiedział : „Bitcoin to dobra rzecz” i że jest jego zwolennikiem. Co więcej, żałował, że nie kupił żadnych osiem lat temu, gdy cena kryptowaluty była znacznie niższa.

Ponadto Musk zaktualizował swój profil na Twitterze, aby wyświetlał tylko słowo „Bitcoin”. To również zostało uznane przez społeczność za krok we właściwym kierunku. Dodając później ujawniony zakup Tesli w wysokości 1,5 miliarda dolarów w BTC, wydawało się, że Musk w końcu wszedł na pokład pociągu bitcoinowego.

Jednak określenie kryptowaluty „prawie tak samo jak pieniądz fiducjarny” nie wydaje się wcale takie pozytywne.

Wciąż głośna społeczność kryptowalut rzuciła się do obrony BTC i zakwestionowania jego zmieniającej się opinii. Samson Mow, CSO firmy Blockstream, odniósł się do poprzedniego żalu Muska, mówiąc, że „jesteś po prostu smutny, że nie kupiłeś wcześniej”.

Źródło: Cryptopotato

Udostępnij w social mediach:

2 komentarzeComments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.