Bitcoin i Ethereum – czy jesteśmy już na rynku bessy?

Bitcoin i reszta rynku aktywów cyfrowych po raz kolejny nie zdołały skonsolidować się powyżej swoich silnych oporów.

Jednak ostatnio panująca sytuacja stała się nieco bardziej niekorzystna, ponieważ największa kryptowaluta na świecie nie jest w stanie utrzymać pozycji powyżej swoich bezpośrednich poziomów wsparcia. Tak też było w przypadku większości altcoinów.

Minął już miesiąc od krachu z 19 maja, a rynki tak naprawdę nie pokazały znaczącego ożywienia. Pozostaje pytanie – kiedy i jak potwierdzimy, czy wchodzimy w bessę, czy nie?

Bitcoin – Price Action na razie pozostaje zwyżkowe?

Podczas gdy poziom dominacji Bitcoina spadł w ciągu ostatnich kilku miesięcy, jego kapitalizacja rynkowa nadal odpowiada za 43,3% całkowitej wyceny kryptowalut. Ethereum stanowi 16,8% rynku, więc postaramy się określić trend na podstawie statystyk dla tych dwóch monet.

Źródło: BTC/ USDT na TradingView

Teraz, z punktu widzenia ceny, Bitcoin wciąż jest na ziemi niczyjej. Jego ostatnia próba odzyskania i wspięcia się powyżej 40 000-42 000 USD została udaremniona i ponownie spadła w niestabilnych warunkach. Możliwy jest punkt bez powrotu i dalsze minima poniżej 30 000-28 850 USD, poza którym oczekuje się, że Bitcoin prawdopodobnie dotknie swojego poprzedniego zakresu ATH wynoszącego 20 000 USD. Opiera się to w dużej mierze na analizie technicznej, ale jednakową wagę należy nadać kilku innym ważnym czynnikom,

  1. Dynamika w łańcuchu
  2. Aktywność dotycząca instrumentów pochodnych (kontrakty terminowe, wolumeny opcji)

Wzrost netto jednostki BTC pozostaje wysoki

Kiedy wspomnieliśmy o dynamice On-chain, podkreśliliśmy poziom aktywności pod względem użytkowników Bitcoin. I wydawałoby się, że przestrzeń nie straciła jeszcze nadziei.

Źródło: Twitter

Według wykresu wzrostu netto jednostek w Glassnode, wciąż jest duża liczba nowych użytkowników dołączających do sieci Bitcoin, co nie było zauważalne podczas poprzednich bess. W chwili publikacji wzrost netto był prawie tak wysoki, jak poprzednio w miesiącu kwiecień-maj.

Rynek niedźwiedzi jest zwykle potwierdzany z perspektywy wzrostu netto, gdy użytkownicy nie kupują już cen wsparcia.

Mówiąc o cenach wsparcia, nie można też pominąć znaczenia instrumentów pochodnych.

Źródło: Skew

Jednym z głównych powodów zwiększonej aktywności i akcji cenowej altcoinów było pojawienie się Ethereum Futures. Jak można zauważyć, zagregowane otwarte zainteresowanie jest nadal dość wysokie w przypadku Ethereum, co oznacza, że ​​rynek nie stracił zaangażowania ze strony swojej bazy użytkowników.

Niedźwiedzie budują siłę, ale Byki wciąż walczą

Niezależnie od tego należy pamiętać, że niedźwiedzie mają najbardziej dominujący okres od końca 2020 roku. Nie wykluczona jest możliwość przedłużonego spadku cen, ale na razie rynek kryptowalut się nie załamał jeszcze.

Źródło: AMBCrypto

Udostępnij w social mediach: