Bitcoin – hash rate eksploduje do nowego ATH 248,11 EH/s

Wskaźnik haszowania sieci wzrósł o 31,69% — ze 188,40 EH/s do 248,11 EH/s — w ciągu zaledwie jednego dnia, dodatkowo zapewniając odporność na ataki na sieć Bitcoin.

Sieć Bitcoin (BTC) odnotowała nowy rekordowy poziom hashowania wynoszący 248,11 mln TH/s od 12 lutego 2022 r. Dodatkowo zabezpieczając zdecentralizowany ekosystem poprzez rosnącą sieć globalnych górników BTC. 

Współczynnik haszowania jest skorelowany z mocą obliczeniową wymaganą przez sprzęt komputerowy górnika do potwierdzenia transakcji. Niedawny wzrost szybkości haszowania sieci BTC zapewnia dalsze zabezpieczenie przed atakami, odstraszając złoczyńców od potwierdzania nieuczciwych transakcji.

Szybkość hashowania bitcoinów w ciągu ostatniego roku. 
Źródło: YCharts

Jak widać na powyższym zrzucie ekranu, wskaźnik haszowania sieci wzrósł o 31,69% — z 188,40 EH/s do 248,11 EH/s — w ciągu zaledwie jednego dnia. Co więcej, poziomy haszowania sieci Bitcoin wzrosły w ciągu ostatniego roku o 54,33%. 

Hash rate Bitcoina w ciągu ostatniego miesiąca. 
Źródło: YCharts

Wcześniej całkowity zakaz kopania i handlu kryptowalutami w Chinach doprowadził do obawy o bezpieczeństwo sieci Bitcoin, ponieważ kraj azjatycki przyczynił się do 34,25% całkowitego wskaźnika haszowania Bitcoin do czerwca 2021 r. 

Gdy górnicy w końcu znaleźli schronienie w innych krajach przyjaznych dla kryptowalut, sieć Bitcoin odnotowała gwałtowne ożywienie — ostatecznie przewyższając poprzednie rekordowe wartości.

Wydobywanie bitcoinów według kraju. 
Źródło: ccaf.io

Obecnie górnicy mieszkający w Stanach Zjednoczonych przyczyniają się do najwyższego pod względem globalnego współczynnika haszowania sieci Bitcoin, 35,4%.

Niedawna analiza wykazała, że ​​gracze z branży uważają, iż wskaźnik haszowania BTC będzie nadal rósł. Pomimo paniki inwestorów wywołanej przez kolejkę górską cenową BTC, eksperci branżowi wskazali, że sieć Bitcoin stała się ewidentnie silniejsza niż kiedykolwiek wcześniej.

Michael Levitt, współzałożyciel i dyrektor generalny Core Scientific, powiedział, że w pełni przewiduje, iż globalny współczynnik haszowania BTC będzie nadal rósł w agresywnym tempie. Wspomniał jednak, że wzrost ten jest uzależniony od ceny Bitcoina, a także sukcesu budowanej obecnie infrastruktury.

Udostępnij w social mediach: