Bitcoin eksploduje do 24 000 USD. Ethereum konsoliduje powyżej 1500 USD

Bitcoin przetestował 24 000 USD, podczas gdy Ethereum nieco się ochłodziło po wzroście o 50% w ciągu tygodnia. Poprawiają się również nastroje na rynku.

Chociaż cena Bitcoin pozostawała w tyle w ciągu ostatnich kilku dni w porównaniu do Ethereum i niektórych innych altcoinów, nadrobiła zaległości w ciągu ostatnich 24 godzin. BTC eksplodował o ponad 7,6% i osiągnął 24 000 USD.

Bitcoin szybuje w kierunku 24 000 USD

W ciągu ostatnich 24 godzin BTC zdołało wreszcie dogonić Ethereum i jego ekosystem, rosnąc o ponad 7,6%. Spowodowało to, że jego cena prawie osiągnęła 24 000 USD, zanim powróciła do miejsca, w którym obecnie jest notowana, na poziomie 23 500 USD.

Źródło: TradingView

Jak widać na powyższym wykresie, Bitcoin próbuje przebić się powyżej wcześniej ustalonego zakresu. Aby to zrobić, musi się skonsolidować i utrzymać powyżej 22 500 USD. Jeśli się powiedzie, może to potencjalnie otworzyć drogę do 27 000 USD, a nawet więcej.

W każdym razie kryptowaluta zdołała zamknąć siedem z ośmiu dziennych świec na zielono. Dzisiaj byłaby ósma świeca, gdyby pozostała dodatnia.

Zwiększona zmienność spowodowała również wiele zlikwidowanych pozycji w ciągu ostatnich 24 godzin. W sumie wynoszą one nieco mniej niż 300 milionów dolarów, z czego 160 milionów dolarów stanowiły pozycje BTC. Największe pojedyncze zlecenie likwidacyjne miało miejsce na FTX i był to również kontrakt BTC o wartości nominalnej 3,24 miliona dolarów.

Konsolidacja Ethereum powyżej 1500 USD

Tymczasem rajd ETH, który widzieliśmy w ciągu ostatniego tygodnia, najwyraźniej się ochładza. Należy się tego spodziewać, biorąc pod uwagę, że kryptowaluta wzrosła o 50% w ciągu siedmiu dni. W ciągu ostatnich 24 godzin ETH wzrósł o 1,6% i nadal jest notowany powyżej 1500 USD.

Źródło: Quantify Crypto

Jak widać na powyższej mapie ciepła, większość rynku kryptowalut jest na zielono. Niektóre z bardziej znaczących gainerów to Cardano (ADA) – wzrost o 10,7% w ciągu dnia, a także FLOW – wzrost o 11% w ciągu dnia.

Z drugiej strony wydaje się, że Ethereum Classic straciło najwięcej, ponieważ w ciągu ostatnich 24 godzin spadło o około 2%.

Tymczasem kryptowalutowy wskaźnik strachu i chciwości pokazuje, że rynek jest obecnie w stanie strachu, co stanowi poprawę w stosunku do poprzedniej fazy „ekstremalnego strachu”. Właściwie ostatni raz sentyment rynkowy był tak wysoki 10 kwietnia.

Udostępnij w social mediach: