Bitcoin dotknął 25 000 USD po raz pierwszy od 2 miesięcy. Shiba Inu szybuje o 15%

Bitcoin osiągnął 25 000 USD po raz pierwszy od ponad dwóch miesięcy. Z drugiej strony Shiba Inu jest największym gainerem.

Po krótkim spadku, bitcoin ponownie przeszedł do ofensywy i po raz pierwszy od połowy czerwca zgarnął 25 000 USD.

Altcoiny są dziś spokojniejsze, ale Shiba Inu ukradł show z ogromnym dwucyfrowym wzrostem.

Bitcoin dotknął 25 000 USD

Niezależnie od tego, czy jest to rzeczywiście szum w związku z nadchodzącym Merge, jak twierdził JPM, rynek kryptowalut był w trendzie wzrostowym w ciągu ostatniego tygodnia, co widać po ruchach cen BTC.

Najbardziej imponujący wzrost nastąpił 10 sierpnia, kiedy aktywa skoczyły z 23 000 do ponad 24 000 po najnowszych danych o CPI z USA.

Jeszcze tego samego dnia osiągnął wielomiesięczny, najwyższy poziom powyżej 24 800 USD. Potem nastąpiła krótka korekta, która zepchnęła go do 23 500 USD, ale byki wróciły do ​​gry natychmiast.

W rezultacie BTC ponownie zbliżył się wczoraj do 25 000 USD. Na początku zawiódł i spadł o kilkaset dolarów, ale dzisiaj przeszedł do ofensywy i przekroczył tę pożądaną linię po raz pierwszy od ponad dwóch miesięcy.

Na razie nie jest w stanie zdecydowanie pokonać tego poziomu i jest notowany tuż pod nim. Jednak jego kapitalizacja rynkowa przekroczyła 470 miliardów dolarów, a jego dominacja nad altami odetchnęła i jest na poziomie ponad 40,5%.

BTCUSD.
Źródło: TradingView

Shiba Inu kradnie show

Alternatywne monety również odnotowały wczoraj imponujące wzrosty i dziś są zielone.

Ethereum odnotowało wczoraj 74-dniowy wzrost powyżej 2000 USD. W kolejnych godzinach spadł poniżej tej linii, ale teraz znajduje się tuż nad nią, po niewielkim dziennym wzroście.

BNB, Ripple, Solana, Polkadot i Avalanche również odnotowują teraz nieznaczne wzrosty. Cardano, Dogecoin i MATIC zyskały około 5%.

Jednak Shiba Inu odniósł największy wzrost od altów o większej kapitalizacji. SHIB wzrasta o ponad 15% w ciągu dnia i wynosi 0,000015 USD.

Ogólnie rzecz biorąc, kapitalizacja rynkowa kryptowalut zwiększyła się o kilka miliardów w dzień i wcześniej osiągnęła 1,2 biliona dolarów.

Przegląd rynku kryptowalut.
Źródło: Quantify Crypto
Udostępnij w social mediach: