Bitcoin. Czy rynek naprawdę „kupuje dołki”?

Czy rynek naprawdę “kupuje dołki”?

Z ceną Bitcoina handlującą przy poziomie 50k USD w czasie publikacji, po spadku z 64k USD kilka dni temu, to dogodny moment dla wielorybów, aby kupić więcej.

Do spadku wartości przyczyniły się informacje o planach administracji Bidena i wynikającej z nich presji sprzedażowej.

Ponieważ kryptowaluta nie przekroczyła swojego bezpośredniego oporu, wydawałoby się, że krypto-wieloryby aktywnie kupiły spadek na rynku. Według dostawcy danych Glassnode, na przykład, 2,37 miliarda USDT zostało w piątek zdeponowanych na giełdach kryptowalut, aby kupić aktywa cyfrowe.

To samo zostało podkreślone przez dyrektora ds. informatycznych w Moskovski Capital, Lex Moskovski, w niedawnym tweecie. To samo odzwierciedla gigantyczny wzrost akumulacji USDT na giełdach.

Moskovski napisał na Twitterze,

$ 2.37B w $ USDT zostały zdeponowane na giełdach wczoraj. Ten potok pieniędzy ustępuje dopiero 3 lutego, który poprzedził ogłoszenie Bitcoin przez Teslę. Dip jest kupowany.

Źródło: Glassnode

Jak wskazał wspomniany wyżej tweet, największe napływy transakcji USDT na giełdy nastąpiły już w lutym. Największa z nich miała miejsce 3 lutego, zanim Elon Musk ogłosił, że Tesla przeznaczy 1,5 miliarda dolarów, aby umieścić Bitcoiny w swoim bilansie. W tym czasie na giełdy kryptowalut wysłano prawie 3,5 miliarda USDT.

Jak zauważył Moskovski, za każdym razem, gdy wartość Bitcoina spada , coraz więcej pieniędzy wychodzi z linii bocznej. Było to możliwe dzięki wzrostowi, jaki odnotował zasób cyfrowy w ciągu ostatniego roku.

Podczas gdy wielu spodziewało się, że moneta króla będzie nadal wędrować po wykresach, niektórzy, jak Anthony Pompliano, twierdzili, że spadek cen „musi nastąpić”. Zrozumiałe jest, że to podsyciło wezwania do „kupowania upadku” wśród wielu członków społeczności kryptowalut.

Wśród nich byli bracia Gemini Winklevoss. Podczas gdy Tyler napisał na Twitterze, że Bitcoin za 49 000 $ to szansa. Cameron wysunął pomysł, że BTC należy kupować i HODLować, a nie handlować.

Wraz ze wzrostem zarówno wypływów, jak i wpływów dla Bitcoin, byłoby interesujące zobaczyć, jaki będzie następny duży ruch na rynku BTC. Podczas gdy wielu spekuluje na nowy rekord wszechczasów, niektórzy sceptycy odradzają ostrożność, ponieważ spodziewają się, że wkrótce nastąpi większa korekta.

Źródło:AMBCrypto; Obraz Michael Russell z Pixabay

Udostępnij w social mediach:

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.