Bitcoin celuje w 21 000, Ethereum wzrosło o 11% po uruchomieniu Shadow Fork

Rynek kryptowalut ponownie stał się zielony, na czele z ogromnym wzrostem ceny Ethereum o 11%. BTC wynosi znacznie powyżej 20 000 USD.

Po niedawnej zmienności bitcoin zaczął się rozwijać i skoczył powyżej 20 000 USD. Altcoiny również stały się dziś zielone, na czele z ogromnym dwucyfrowym wzrostem Ethereum.

Bitcoin celuje w 21 000 USD

Po połowie zeszłego tygodnia, w którym pierwotna kryptowaluta skoczyła do wielotygodniowego maksimum, wzrastając o 2500 USD, krajobraz stał się ponury. W ciągu kilku dni aktywa spadły poniżej linii 20 000 USD.

Po tym, jak Stany Zjednoczone na początku tego tygodnia przedstawiły swoje najnowsze rekordowe wskaźniki CPI, BTC ponownie doświadczyła zmienności i spadła poniżej 19 000 USD. Było to jednak krótkotrwałe, gdy byki wróciły na scenę.

Bitcoin podskoczył wczoraj do 20 000 USD i chociaż początkowo nie udało mu się tego poziomu odzyskać, zrobił to w ciągu ostatnich 12 godzin. Dodał nawet prawie 1000 USD więcej i obecnie wynosi blisko 21 000 USD. W związku z tym jego kapitalizacja rynkowa wynosi obecnie prawie 400 miliardów dolarów, ale dominacja nad altami została zmniejszona do 42,5%.

BTCUSD.
Źródło: TradingView

Bitcoin NEWS

Nowe dane pokazały, że korelacja BTC z giełdą w USA spadła ostatnio znacząco do rocznego minimum.

Współzałożyciel BitMEX, Arthur Hayes, uważa, że ​​USA zaczną drukować pieniądze raczej wcześniej niż później, co ostatecznie jest korzystne dla bitcoina.

Analitycy JPM powiedzieli, że koszt produkcji BTC spadł w czerwcu o 50%, co może być niedźwiedzim znakiem dla tego aktywa.

ETH na czele

Alternatywne monety stały się dziś zielone, na czele z ETH. Druga co do wielkości kryptowaluta wzrosła o ponad 11% w skali dziennej i notowana jest powyżej 1200 USD. Dzieje się tak, gdy uruchomiono 9. fork Shadow Merge.

Podobne imponujące zyski pochodzą z Solany i MATIC z altów o większej kapitalizacji. Oba podskoczyły o około 12%. W rezultacie SOL znajduje się blisko 40 USD, podczas gdy MATIC wynosi 0,7 USD.

Ripple, Dogecoin, Polkadot, Shiba Inu i Avalanche również są na zielono, podczas gdy BNB, ADA i TRX odnotowały skromniejsze zyski.

Ponieważ większość altów o niższej i średniej kapitalizacji działa w podobny sposób, skumulowana kapitalizacja rynkowa wszystkich aktywów kryptograficznych zwiększyła się o ponad 50 miliardów dolarów dziennie i znacznie przekracza 900 miliardów dolarów.

Przegląd rynku kryptowalut.
Źródło: Quantify Crypto

Wiadomości branżowe

COTI powiedział, że przejdzie hard fork, w ramach którego zostanie wdrożony MultiDAG 2.0 w swojej sieci głównej.

W obliczu trwającego krachu na rynku OpenSea dołączył do innych dużych firm branżowych, zwalniając znaczną część swoich pracowników.

Circle, emitent drugiego co do wielkości stablecoina, ujawnił swoje rezerwy zapewniające ich płynność i dostępność.

Udostępnij w social mediach: