Bitcoin Cash, MATIC, ZCash – analiza 12 czerwca

Wolumen transakcji Bitcoin Cash, MATIC i Zcash spadł odpowiednio o 34,07%, 32,02% i 3,17% w ciągu ostatnich 24 godzin. BCH nie odnotował jednak znaczących ruchów cenowych w ciągu ostatnich kilku dni, podczas gdy MATIC był w trendzie spadkowym pomimo pewnej presji zakupowej. Wreszcie Zcash odnotował pewną słabość rynku.

Bitcoin Cash (BCH)

BCH/USD, TradingView

BCH porusza się w trendzie bocznym, mimo że 23 czerwca wystąpiły korekty cen. Token od kilku tygodni porusza się bezkierunkowo. W czasie publikacji, Bitcoin Cash przesuwał się, aby znaleźć swoją bazę na kluczowym poziomie wsparcia 475 USD. Altcoin był notowany po 495,87 USD. Jego wartość spadła o 0,5%, a konsekwentny ruch wzdłuż tego samego wzoru spowoduje, że cena wkrótce spadnie poniżej 475 USD.

Na Awesome Oscillator zauważono mieszane sygnały, gdy czerwone słupki sygnałowe pojawiły się z powodu niedźwiedzich sesji handlowych pomiędzy sesjami byczymi. W momencie pisania tego tekstu presja zakupowa nieznacznie wzrosła, ponieważ wskaźnik względnej siły odnotował niewielki wzrost.

Byczy crossover miał miejsce 9 lipca, po czym na wskaźniku MACD pojawił się krótkoterminowy wzrost . Jednak wzrost koniunktury zaczął spadać w czasie pisania analizy. Ogólnie rzecz biorąc, dla BCH nie odnotowano znaczącego momentum.

MATIC

MATIC/USD , TradingView

Po pewnym ruchu w zakresie, rynkowe niedźwiedzie zepchnęły cenę MATIC poniżej kluczowego poziomu wsparcia 1,03. Zaobserwowano, że cena oscyluje między 1,03 a 1,02 USD. Oznaczało to 8% spadek cen w ciągu ostatniego tygodnia. Wolumen obrotu MATIC również znacząco spadł na wykresach.

W ciągu ostatnich kilku dni pojawiła się presja sprzedaży. Ponieważ jednak cena nie zmieniła się absolutnie w ciągu ostatnich 24 godzin, kupujący ponownie kupili token. Wskaźnik siły względnej zobrazował niewielki wzrost presji zakupowej. W związku z presją zakupową Chaikin Money Flow odnotował również wzrost napływu kapitału.

Wraz ze spadkiem ceny od wczoraj, Parabolic SAR pokazał, że kropkowane linie znajdowały się powyżej poziomów cenowych, co potwierdziło trend spadkowy na wykresach.

Zcash (ZEC)

ZEC/USD , TradingView

Po ożywieniu cen w dniu 23 czerwca ceny ZEC skonsolidowały się między 110 a 131 USD poziomami wsparcia i oporu. W momencie publikacji moneta była jednak notowana poniżej poziomu wsparcia 110 USD. ZEC został wyceniony na 109,19 USD i jeśli byki nie zdobędą siły, może spaść do poziomu wsparcia 93,53 USD.

Kropkowane linie Parabolic SAR były widoczne pod świecznikami, co było oznaką trendu wzrostowego. Wskaźnik Bollinger Bands pokazał jednak inny sygnał – zacieśnił się i wskazał na niską zmienność rynku. Jeśli cena wzrośnie, następnym poziomem oporu dla ZEC będzie poziom 131 USD.

Average Directional Index potwierdził cena akcji trendless z alt jako wskaźnik pozostał poniżej 20-towarowego w czasie pisania.

Udostępnij w social mediach: