Bitcoin – byki atakują 57 000 dolarów. Altcoiny rosną pod koniec kwietnia

Altcoiny przesunęły się w kierunku nowych maksimów, a cena Bitcoina wzrosła powyżej 57000 USD wkrótce po dzisiejszym, miesięcznym wygaśnięciu opcji o wartości 4,2 miliarda USD.

Bitcoin ( BTC ) i cały rynek kryptowalut ożyły 30 kwietnia, ponieważ bez żadnych wydarzeń, wygasły opcje blisko 4,2 miliarda dolarów w tym miesiącu. Nastąpiło to bez żadnych oznak kontrowersji. 

Dane z Cointelegraph Markets i TradingView pokazują, że po krótkim spadku poniżej poziomu wsparcia wynoszącego 53 000 USD w dniu 29 kwietnia cena Bitcoina do południa wzrosła o 10% powyżej 57 400 USD.

4-godzinny wykres BTC / USDT. Źródło: TradingView

Ujawnienie od CEO MicroStrategy Michaela Saylora, że ​​firma odnotowała 52% wzrost przychodów w porównaniu z tym samym kwartałem ubiegłego roku, prawdopodobnie wzmocni argument, że organizacje powinny trzymać Bitcoin w swoim bilansie jako sposób na walkę z inflacją, a także przyciąganie nowych inwestorów .

Cyfrowe waluty banku centralnego (CBDC) również zyskują na popularności, ponieważ Bank Anglii ujawnił, że idzie naprzód z planami uruchomienia cyfrowego funta, a bank centralny Francji trafił na pierwsze strony gazet 29 kwietnia po rozliczeniu obligacji o wartości 100 milionów dolarów za pomocą CBDC. który był hostowany w sieci Ethereum ( ETH ).

Altcoiny wykazują znaczną siłę

Podczas gdy większość głównych wiadomości i uwagi analityków kręci się wokół Bitcoin i Ethereum, garść altcoinów zwróciła w piątek uwagę inwestorów, ponieważ ich ceny wzrosły dwucyfrowo

Jednym z najlepszych wyników dnia był IoTeX, który wzrósł o 75% do nowego rekordowego poziomu 0,085 USD. Projekt blockchain koncentruje się na rozwiązaniu problemów skalowalności, prywatności i wysokich kosztów operacyjnych, które ograniczają masową adaptację ekosystemu Internetu Rzeczy (IoT).

4-godzinny wykres IOTX / USDT. Źródło: TradingView

Dane VORTECS ™ z Cointelegraph Markets Pro zaczęły wykrywać bycze prognozy dla IOTX 27 kwietnia, przed ostatnim wzrostem cen.

Wynik VORTECS ™, jest algorytmicznym porównaniem historycznych i bieżących warunków rynkowych uzyskanych z kombinacji punktów danych, w tym nastrojów rynkowych, wolumenu obrotu, ostatnich ruchów cen i aktywności na Twitterze.

Wynik VORTECS ™ (zielony) a cena IOTX. Źródło: Cointelegraph Markets Pro

Jak widać na powyższym wykresie, wynik VORTECS ™ zaczął rosnąć 26 kwietnia i osiągnął szczyt 76 w dniu 27 kwietnia, po czym 29 kwietnia ponownie wzrósł do 73. Warto zauważyć, że wynik VORTECS ™ osiągnął 73 około 10 godzin przed cena wzrosła o 75% do nowego rekordowego poziomu 0,0857 USD.

Drugą monetą, która osiągnęła dobre wyniki w ciągu ostatnich kilku dni i obecnie rejestruje wynik VORTECS ™ na poziomie 95, jest PARSIQ (PRQ), platforma analityczna oferująca najnowocześniejsze narzędzia do analizy technologii blockchain w różnych branżach. .

Wynik VORTECS ™ (zielony) a cena PRQ. Źródło: Cointelegraph Markets Pro

Byczy PRQ po raz pierwszy wykryto 28 kwietnia, kiedy VORTECS ™ Score osiągnął zieloną strefę. Wynik pozostał blisko tego poziomu (67) przez następny dzień. Następnie 30 kwietnia szybko wzrósł do wysokiego poziomu 95, gdy cena PRQ wzrosła.

Wynik 95 jest jednym z najwyższych wyników, jakie kiedykolwiek zarejestrowano w systemie VORTECS ™, a poprzednie przypadki wyników w połowie do wysokich lat 90. poprzedziły dalszą aprecjację cen, jak niedawno wykazał w tym tygodniu Polygon (MATIC).

Dzienne wyniki na rynku kryptowalut. Źródło: Coin360

Ogólnie rzecz biorąc, altcoiny wzrosły we wszystkich kierunkach, zwiększając całkowitą kapitalizację rynkową do 2,177 bln USD, podczas gdy dominacja Bitcoina spadła do 48,8%.

Źródło:Cointelegraph; Obraz Gerd Altmann z Pixabay

Udostępnij w social mediach:

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.