BTC testuje 61 000 USD. BNB rośnie o 150% w 2 tygodnie. Przegląd rynku

Coinspector.pl

Binance Coin nadal ustanawia nowe rekordy. Najnowszy wynosi 575 USD, podczas gdy bitcoin ponownie przekroczył 60 000 USD.

Przedłużająca się historia Bitcoina z ceną 60000 USD trwa, ponieważ aktywa ponownie wzrosły powyżej tj ceny. Jednak jego dominacja nadal cierpi a niektóre altcoiny odnotowały znaczące zyski. Binance Coin (BNB) wyróżnia się ogromnym dwucyfrowym wzrostem ceny i kolejnym ATH powyżej 570 USD.

Bitcoin ponownie flirtuje z 60 000 USD

Główna kryptowaluta kontynuuje walkę ze swoim nemezis o okrągłym numerze 60000 USD. Jak już informowaliśmy, wydawało się, że zmagania aktywów w końcu się skończyły. BTC wzrosło ponad to, a nawet osiągnęło 3-tygodniowe maksimum na poziomie 61,200 USD.

Jednak niedziela okazała się inną historią, ponieważ bitcoin szybko się cofnął, a nawet spadł do dziennego minimum 58 500 USD. Niemniej jednak byki ponownie przejęły szarżę i pchnęły kryptowalutę na północ.

W ciągu ostatnich 24 godzin Bitcoin nadal flirtował z tą linią, osiągając w ciągu dnia maksimum około 60,700 USD (na Bitstamp). 

Po kilku kolejnych wahaniach i spadkach poniżej 60 000 USD, BTC wskoczył z powrotem powyżej tego poziomu i obecnie przekracza go o kilkaset dolarów.

Jednak pomimo dziennego wzrostu o 1,5% dominacja Bitcoina ponownie ucierpiała. Po osiągnięciu 2-letniego minimum kilka dni temu, wskaźnik porównujący kapitalizację rynkową BTC ze wszystkimi innymi aktywami kryptowalut spadł jeszcze bardziej do około 54%.

BTC / USD. Źródło: TradingView

Binance Coin (BNB) w swojej własnej lidze

Sytuacja większości alternatywnych monet jest nieco podobna. Ethereum prowadzi z podobnym wzrostem do bitcoina (2,4%) i obecnie wynosi około 2190 USD.

Polkadot (2,7%), Uniswap (8,7%), Chainlink (4%) są na zielono, podczas gdy Ripple (-4,5%) i Stellar (-6,6%) są na czerwono.

Jak to często się zdarzało w ciągu ostatniego tygodnia, wyniki Binance Coin przewyższały wszystkie inne alternatywne monety o dużej kapitalizacji.

Niezależnie od tego, czy jest to oczekiwanie na piętnaste spalenie BNB, które przedstawił wczoraj CEO Binance CZ, czy coś innego, token podskoczył o kolejne 20% wartości w ciągu dnia (i 65% w tygodniu). W rezultacie BNB wyznaczył kolejny ATH około 575 USD.

Warto zauważyć, że niecałe trzy tygodnie temu – 25 marca – BNB spadł do 225 USD, co oznacza 155% wzrost w ciągu 18 dni.

Podobne wzrosty są widoczne w przypadku tokena Voyager (33%), tokena KuCoin (27%), Pancake Swap (15%).

BTMX (15%), Holo (14%), Huobi Token (13%), Decentraland (12%) ) i Dogecoin (11%).

Łączna kapitalizacja rynkowa wszystkich aktywów cyfrowych wzrosła o 80 miliardów dolarów od wczorajszego minimum i ponownie zbliżyła się do 2,1 biliona dolarów.

Źródło:Cryptopotato

Udostępnij w social mediach:

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.