BITCOIN | analiza – 27 marca

BTC Analiza


Cena Bitcoina przyzwyczaiła nas do osiągania nowego ATH prawie co dwa tygodnie. 

Jednak w ubiegłym tygodniu moneta została poddana zwiększonej presji niedźwiedzi, która zakończyła się spadkiem ceny blisko przedziału cenowego 52 000 USD. Kluczową kwestią jest to, jak szybko Bitcoin może odzyskać swoją pozycję powyżej 60 000 USD.

W chwili pisania tego tekstu cena Bitcoina wynosiła 55132 USD, a 24-godzinny wolumen przekraczał 53 miliardy USD. W zeszłym tygodniu cena monety spadła o ponad 5 procent, jednak wzrost cen z poprzedniego dnia wyglądał obiecująco.

1-dniowy wykres Bitcoin 

Od początku miesiąca, akcja cenowa Bitcoina została ograniczona do dwóch poziomów. Górna granica, która działa jako silny opór, wynosi około 60 000 USD, a wsparcie blisko 50 000 USD. W ciągu ostatnich kilku dni nastąpił podobny ruch cenowy, gdy Bitcoin osiągnął 51 178 USD, a następnie powrócił do obecnego poziomu cen.

Co ciekawe, patrząc na wykres dzienny, zauważamy niewielki spadek byczego tempa w porównaniu do tego, co było miesiąc temu. W nadchodzącym tygodniu moneta prawdopodobnie przekroczy poziom 60 tys. $. Utrzyma pozycję bliską ATH, pod warunkiem, że obecne wsparcie nie zmieni się w opór w nadchodzących 24-48 godzinach.

Racjonalne uzasadnienie

Wskaźniki techniczne Bitcoina przedstawiają interesujący obraz i podkreślają znaczny spadek zwyżkowego tempa. Wskaźnik MACD przeszedł niedźwiedzi zwrot na początku tygodnia i odwrócenie trendu nie jest nieuchronne. Linia sygnału zmierza teraz w dół, a linia MACD zaczyna się poruszać w górę; Jednak w krótkim okresie jest mało prawdopodobne, aby nastąpiła zmiana trendu.

Z drugiej strony, wskaźnik RSI wyglądał bardziej obiecująco dla Bitcoina. Wskaźnik odsunął się od strefy wyprzedaży i wydawało się, że osiadł w strefie neutralnej – sygnalizując zamknięcie rynku sprzedającego. Wskazuje to na neutralną perspektywę, w której Bitcoin może utrzymać swoją obecną pozycję i potencjalnie przesunąć się jeszcze wyżej na listach przebojów w ciągu najbliższych 5-7 dni.

Wniosek

Wydaje się, że akcja cenowa Bitcoina ustabilizowała się dzięki silnemu poziomowi wsparcia, które ustalił w przedziale cenowym od 52 do 53 000 USD. Pęd w górę monety może spowodować powrót do poziomu powyżej 60 000 USD, pod warunkiem, że moneta będzie odporna na korektę ceny w ciągu najbliższych kilku dni.

Źródło/tłumaczenie: AMBCrypto

Udostępnij w social mediach:

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.