Bitcoin – analiza 12 kwietnia

Bitcoin analiza

Wiele wskaźników on-chain pokazało, że chociaż był to silny wzrost, nie był to najlepszy wynik dla Bitcoina.

Bitcoin. Stopy finansowania są wysokie, ale rynek nie jest napędzany wyłącznie instrumentami pochodnymi. Wolumen transakcji spot był również wysoki. Rynek nie osiągnął więc jeszcze punktu, w którym wzrost jest napędzany wyłącznie przez instrumenty pochodne. Przepełnienie pozycjami długimi może nawet spowodować wzrost do 64 000 USD, chociaż można było zauważyć pewne cofnięcie przed kolejną falą do 68 000 USD.

Bitcoin wykres 1D

Źródło: BTC / USD na TradingView

Wykresy pokazały, że BTC wydostało się z opadającego kanału i w weekend powróciło do 61 000 $. W momencie pisania tego tekstu kosztowało 59 750 $. Nie jest pokazane na wykresie, ale wyłaniał się wzór trójkąta wznoszącego, z bazą na poziomie 53 000 USD i wyższym minimum na poziomie 55 900 USD. Podczas gdy opór na poziomie 60 000 USD utrzymywał się w ciągu ostatnich kilku dni. To może spowodować wzrost do 67 000-68 000 USD w ciągu następnego tygodnia lub dwóch.

Jednak przed wybiciem z pewnością nastąpi polowanie na płynność w dół. Stopa finansowania może szybko stać się wygórowana, ponieważ wszyscy próbowali przebić się przez ATH. W związku z tym 58 000 i 55 600 USD są silnymi poziomami wsparcia w przypadku spadku. Ustanowiono również strefę popytu na 53 000 USD.

Racjonalne uzasadnienie

RSI formował coraz wyższe dołki, pokazując, że bycze momentum słabnie. OBV był również stosunkowo płaski w ostatnich dniach. Nie wzrósł jeszcze powyżej szczytów z połowy lutego, mimo że cena osiągnęła wyższe maksimum.

Wolumen obrotu również wykazywał tendencję spadkową, co wskazuje na postępującą konsolidację.

Chaikin Money Flow poruszał się w neutralnym obszarze przez prawie 10 dni – coś, co ostatnio wydarzyło się na dziennym wykresie w maju 2020 r., Kiedy Bitcoin skonsolidował się na obszarze 9400 USD.

Wniosek

Wskoczenie na długą pozycję po wybiciu powyżej 60 000-61 000 USD może skutkować stratami. Do skalowania długich pozycji można raczej wykorzystać wycofanie do 58 000 USD lub nawet głębiej do 56 600 USD. Bitcoin Dominance również spada, a altcoiny o dużej kapitalizacji osiągają dobre wyniki, pokazując, że kapitał przepływa z BTC do altów o dużej kapitalizacji, czyli o kapitalizacji rynkowej przekraczającej 2 miliardy dolarów.

Źródło:AMBCrypto

Udostępnij w social mediach:

26 komentarzyComments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.