Bitcoin – 64 mld $ w opcjach wygasa

Ostatnie kilka tygodni było trudne dla byków kryptowalut, ponieważ Bitcoin i szerszy rynek kryptowalut nadal się wyprzedawały. Odkąd osiągnął rekordowy poziom 61,500 USD, Bitcoin spadł o 16% w ciągu kilku tygodni, tracąc 100 miliardów dolarów kapitalizacji rynkowej. Główna kryptowaluta dostrzegła oznaki życia, gdy tweet Elona Muska podniósł się ceny do 56000 USD. 

Okazało się, że to nie wystarczy, Bitcoin nadal spadał, ponownie odwiedzając terytorium 51000 USD. Po wielodniowych stratach zaczął się narastać niedźwiedzi nastrój; inwestorzy i spekulanci zaczęli szykować się do uderzenia, obawiając się, że korekta jest daleka od zakończenia. 

Jednak dzisiaj rynek odetchnął z ulgą, gdy bitcoin wzrósł o 6%, powracając do poziomu 54 000 USD. Indeks techniczny NASDAQ również zmniejszył swoje cotygodniowe straty, zwiększając się o 1,4% do piątkowego zamknięcia rynku – pomagając w budowaniu dynamiki Bitcoina w ciągu dnia. 

REKORDOWA LICZBA OPCJI BITCOIN WYGASA: CO CZEKA NA NAS W KWIETNIU? 

Co ważniejsze, presja na sprzedaż prawdopodobnie spowolniła dzięki wygasającej wczoraj rekordowej wartości 6,4 miliarda dolarów. Według danych DeriBit , oczekiwana cena Bitcoina pozostaje wyższa w kwietniu w porównaniu z marcem. Kontrakty z 30 kwietnia pokazujące stosunek opcji (put/call) na poziomie 0,80, sprawiają, że inwestorzy wydają się bardziej optymistyczni niż wcześniej. 

Co ciekawe, większość inwestorów postawiła na Bitcoina do końca kwietnia ponad 80 000 $. Ta konkretna cena wykonania stanowi 12,6% całkowitych otwartych pozycji (4842 z 38283) i jest najpopularniejszą ceną wykonania połączenia. Po drugiej stronie transakcji, cena wykonania 50000 USD stanowiła 10,1% całkowitego otwartego oprocentowania. 

Na pierwszy rzut oka widać, że rynek opcji wyceniał się w hossę dla Bitcoina – na razie. To oczywiście może ulec zmianie w zależności od różnych czynników, w tym katalizatorów, rynku akcji, przepisów i innych. 

INSTYTUCJONALNY NAPŁYW NADAL JEST POWOLNY: NIEPOKOJĄCY ZNAK?

Wraz z niedawną akcją cenową Bitcoina i ekstremalną zmiennością, wiele wcześniej zainteresowanych instytucji zostało prawdopodobnie odrzuconych. Według raportu CoinShares, popyt instytucjonalny na produkty inwestycyjne, Bitcoin spadł w ostatnich tygodniach marca. W ciągu jednego tygodnia zaobserwowali spadek napływu do instytucji o prawie 60%. 

Mimo to prawdopodobne jest, że popyt instytucjonalny ponownie wzrośnie, gdy Bitcoin się ustabilizuje. Jeden z funduszy emerytalnych Nowej Zelandii niedawno ujawnił, że Bitcoin stanowił 5% jego inwestycji. Temasek, suwerenny fundusz majątkowy Singapuru o wartości 306 miliardów dolarów, również ujawnił, że gromadzi cyfrową walutę od 2018 roku. 

Duży bank inwestycyjny Goldman Sachs również pozostawał byczy na kryptowalutach, składając wnioski, aby stworzyć własne produkty finansowe śledzące Bitcoin . Podsumowując, niedawny spadek napływu instytucjonalnego nie jest niepokojącym sygnałem na dłuższą metę. Bardziej prawdopodobne jest, że popyt instytucjonalny ponownie wzrośnie, gdy cena Bitcoina się ustabilizuje.

Udostępnij w social mediach:

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.