Bitcoin 42 000 USD. Cardano i 9 altów na zielono

Bitcoin zdołał odzyskać około 2000 USD od wczorajszego dołka po tym, jak Chiny po raz kolejny przypomniały o swoim wrogim stosunku do kryptowalut.

Solana

Wczoraj rynki kryptowalut przeszły kolejną krwawą łaźnię zainicjowaną po raz kolejny przez Chiny. Bitcoin został zrzucony o 4000 USD w ciągu kilku minut, ale na razie udało mu się zakończyć częściowe odzyskanie. Większość altcoinów ucierpiała jeszcze bardziej, a niektórym nie udało się zdecydowanie odbić, w tym ETH, który wciąż wynosi poniżej 3000 USD.

Próba odzyskania Bitcoina

Ostatnie kilka dni faktycznie dobre dla podstawowej kryptowaluty. Odbił po spadku ceny poniżej 40 000 dolarów i dodał kilka tysięcy dolarów wartości.

Kulminacją tego był wczorajszy retest 45 000 USD, który stał się wielodniowym maksimum. W tym momencie jednak, gdy byki przygotowywały się na kolejny wzrost cen, chiński bank centralny postanowił przypomnieć światu o swojej wrogiej polityce wobec branży kryptowalut.

Najnowsze oświadczenie instytucji, które podobno zostało opublikowane kilka tygodni wcześniej, zabroniło organizacjom finansowym, firmom płatniczym i platformom internetowym handlu kryptowalutami.

Jak to zwykle bywa, gdy Chiny podążają za przestrzenią aktywów cyfrowych – ceny natychmiast spadają. Bitcoin mocno spadł, ponieważ w ciągu godziny stracił ponad 4000 USD.

Po tym, jak spadł do około 40 600 USD, byki zintensyfikowały siły. W kolejnych godzinach BTC odzyskał prawie 3000 USD i na krótko przekroczył 43 000 USD. Na razie jednak aktywa straciły na wartości i obecnie wynoszą około 42 500 USD.

BTCUSD. Źródło: TradingView

ETH poniżej 3 000 USD. Tylko ADA w kolorze zielonym

Alternatywne monety ucierpiały nawet bardziej niż ich lider podczas wczorajszej krwawej łaźni. Ethereum spadło z dziennego maksimum wynoszącego 3100 USD do najniższego poziomu 2750 USD. Pomimo odzyskania od tego czasu trochę wartości, druga co do wielkości krypto wciąż jest znacznie poniżej pożądanego poziomu 3000 USD.

W skali 24-godzinnej większość altów jest nadal zaznaczona na czerwono. Obejmuje to Binance Coin (-6%), Ripple (-4%), Solana (-2,5%), Polkadot (-6%), Dogecoin (-5%), Avalanche (-4%) i Terra (-2,5 %).

Cardano jest jednym z nielicznych wyjątków z niewielkim wzrostem o 2%. W rezultacie ADA wynosi powyżej 2,3 USD.

Przegląd rynku kryptowalut. Źródło: Quantify Crypto

Pośród altcoinów o niższych kapitalizacjach, Celer Network jest najbardziej imponującym gainerem, z 27% wzrostem do 0,16 USD. Natomiast token Huobi (-24%), Filecoin (-13%), token Curve DAO (-11%), protokół NEAR (-11%), Bitcoin SV (-10%) i Dash (-10%) stracili najwięcej.

Kapitalizacja rynku kryptowalut spadła o prawie 200 miliardów dolarów w dzień, ale odzyskała około połowę tej kwoty i obecnie wynosi 1,9 biliona dolarów.

Udostępnij w social mediach: