Bitcoin 40 000 USD, Cardano (ADA) eksploduje o 9%. Zielono na rynku

Rynek kryptowalut zmienił się na zielony po ostatnim spotkaniu FOMC, z Cardano na czele. Bitcoin jest bliski 40 000 USD.

Wczorajsze spotkanie FOMC miało pozytywny wpływ na większość rynku kryptowalut, a Bitcoin wzrósł do 40 000 USD. Większość altcoinów jest również na zielono. Cardano, Solana, Polkadot i Avalanche to jedne z najlepszych altów.

Bitcoin dotknął 40 000 USD

Od czasu odrzucenia w zeszłym tygodniu na poziomie powyżej 40 000 USD, krajobraz podstawowej kryptowaluty był dość niedźwiedzi. Szybko powrócił poniżej tego poziomu i nadal tracił na wartości. Spowodowało to spadek do dwumiesięcznego minimum poniżej 37 500 USD.

Pomimo odbicia i wyzwania 39 000 USD w ciągu kilku następnych dni, aktywo ostatecznie zawiodło i ponownie powróciło poniżej 38 000 USD, jak podano wczoraj.

Zbliżył się i wyniósł około 38 500 USD przed wysoce oczekiwanym spotkaniem FOMC, które odbyło się wczoraj wieczorem. W nim prezes Fed Jerome Powell powiedział, że instytucja podniesie stopy procentowe o 50 punktów bazowych (zamiast oczekiwanych 75).

Miało to pozytywny wpływ na cenę BTC, która skoczyła do najwyższego w ciągu dnia 40 000 USD. Na chwilę obecną wartość kryptowaluty spadła o kilkaset dolarów, ale wciąż jest o około 2% w górę w ciągu dnia. W związku z tym jego kapitalizacja rynkowa przekracza 750 miliardów dolarów.

BTCUSD.
Źródło: TradingView

Cardano toruj drogę altcoinom

Altcoiny również były w złym stanie w ciągu ostatniego tygodnia, ale teraz zielony kolor zawładnął rynkiem.
Ethereum spadło do 2700 USD dni temu, teraz przekracza 2,900 USD. Dzieje się to po 2,5% wzroście w skali dziennej.

Podobna pompa cenowa pchnęła Binance Coin do 400 USD, podczas gdy Ripple zbliża się do 0,65 USD po zdobyciu 3,7% w ciągu dnia.

Solana notowana jest powyżej 90 USD po wzroście o 6%. Polkadot (5%) i Avalanche (8%) również dobrze prezentują się na zielono. Cardano zyskało ponad 9% i zbliża się do 0,9 USD.

Ostatecznie kapitalizacja rynkowa kryptowalut zwiększyła się o około 60 miliardów dolarów dziennie i obecnie wynosi 1,8 biliona dolarów.

Przegląd rynku kryptowalut.
Źródło: Quantify Crypto

Artykuł tłumaczony przy współpracy z Cryptopotato.com

Autor: Jordan Lyanchev

Udostępnij w social mediach: