Binance wymusza obowiązkowe KYC dla wszystkich użytkowników

Binance powiedział, że będzie teraz wymagał od wszystkich użytkowników przejścia pośredniej weryfikacji. W obliczu rosnącej presji zgodności ze strony regulatorów na całym świecie, staje się to konieczne.

Największa na świecie giełda poinformowała w piątek w ogłoszeniu, że ze skutkiem natychmiastowym wszyscy nowi użytkownicy muszą teraz przejść weryfikację pośrednią, aby uzyskać dostęp do usług Binance, w tym wpłat, transakcji i wypłat kryptowalut.

Binance powiedział, że działania te pojawiają się w trakcie bieżącego przeglądu swoich produktów i usługi w celu „określenia zmian i ulepszeń w świetle zmieniających się globalnych standardów zgodności”.

Zgodnie z procesem weryfikacji tożsamości Binance, weryfikacja pośrednia obejmuje przesłanie dokumentu tożsamości wydanego przez organ państwowy oraz weryfikację twarzy.

W przypadku dotychczasowych użytkowników, którzy nie ukończyli weryfikacji pośredniej, dostęp do ich konta będzie ograniczony do opcji „tylko wypłata”, co oznacza, że ​​mogą jedynie wypłacić aktywa, anulować zamówienia lub zamknąć pozycje.

„Będzie to przeprowadzane etapami, aby zminimalizować zakłócenia w obsłudze użytkowników, od teraz do 2021-10-19 00:00 (UTC)”

– podała firma.

Obecni użytkownicy mogą wznowić pełny dostęp do produktów i usług Binance, takich jak depozyty i handel, po ukończeniu przynajmniej weryfikacji pośredniej.

Ostatnia zmiana pojawiła się również kilka tygodni po tym, jak Binance dodatkowo obniżyło dzienny limit wypłat dla niezweryfikowanych kont z maksymalnie 2 BTC do 0,06 BTC.

Giełda została poddana szeregowi kontroli regulacyjnej przez globalnych regulatorów w wielu jurysdykcjach. W tym w USA, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Kajmanach, Hongkongu i kilku krajach Unii Europejskiej.

W czwartek poinformowano, że Binance.US, partner giełdy w USA, próbuje zebrać aż 100 milionów dolarów, ale inwestorzy pozostają ostrożni ze względu na obawy regulacyjne.

Udostępnij w social mediach: