Binance Smart Chain integruje Wrapped IOTA

Coinspector.pl

Posiadacze IOTA będą mogli stakować, generować zyski, zarabiać i uczestniczyć w większej liczbie aplikacji w Binance Smart Chain dzięki Wrapped IOTA.

Posiadacze tokena IOTA będą mogli wziąć udział w trwającym szaleństwie DeFi w sieci Binance. Stało się to możliwe dzięki partnerstwu między dwiema stronami, umożliwiając użytkownikom interakcję na Binance Smart Chain za pośrednictwem wrapowanego IOTA.

Wrapped IOTA na BSC

Uruchomiony jako konkurencyjna sieć dla Ethereum, ale zapewniający znacznie niższe opłaty za transakcje, Binance Smart Chain cieszy się szybkim wzrostem popularności i przypadków użycia. W ciągu kilku miesięcy BSC przewyższyło nawet Ethereum pod względem dziennej liczby transakcji.

Rozwój BSC trwa, podobnie jak dzisiaj, Fundacja IOTA ogłosiła integrację w ramach pomysłu Binance.

„Wraz z wprowadzeniem tej funkcji, płynność tokena IOTA oficjalnie żyje w wielu sieciach. Teraz programiści IOTA mogą zacząć rozszerzać funkcjonalność IOTA Token na aplikacje, które ostatecznie połączą IOTA z wieloma ekosystemami. ” – czytamy w oświadczeniu.

Integracja stała się możliwa dzięki tak zwanym tokenom Wrapped. Jest to proces pobierania zasobu z jednej sieci i umożliwiania mu działania w innej. W tym konkretnym przypadku użytkownicy będą mogli przenieść swoje tokeny IOTA. W tym celu zostaną zablokowane i wystawione Binance IOTA na zasadzie 1: 1.

Binance Bridge dokonuje wymiany, a użytkownicy mogą wykorzystywać nowo wybite tokeny IOTA do „stakowania. Również do generowania zysków, zarabiania i uczestniczenia w rosnącej liczbie aplikacji korzystających z ekosystemu produktów i usług Binance Smart Chains”.

Zgodnie z oświadczeniem spowodowałoby to, że ekosystem IOTA byłby bardziej zdecentralizowany, ponieważ płynność tokena będzie dostępna w innych sieciach. Ponadto Fundacja IOTA postrzega integrację BSC jako tylko „pierwszy krok w zwiększaniu płynności w wielu sieciach, przy jednoczesnym przygotowaniu do umożliwienia innym aktywom życia w sieci IOTA”.

Aktualizacja ceny IOTA

Po kilku niepowodzeniach po drodze, zespół IOTA próbował odzyskać część swojej dawnej świetności poprzez kilka aktualizacji w ostatnich miesiącach. Pozytywnie wpłynęły na cenę rodzimej kryptowaluty.

IOTA weszła w nowy rok z ceną około 0,30 USD, ale gwałtownie wzrosła o około 400% do obecnej ceny 1,45 USD. Oczywiście kapitalizacja rynkowa aktywa również wzrosła do ponad 4 miliardów dolarów, a IOTA znajduje się w pierwszej trzydziestce, według tego wskaźnika.

Niemniej jednak, IOTA nadal nie jest w stanie przełamać swojego rekordowego rekordu 5,25 USD, zanotowanego pod koniec grudnia 2017 r. W przeciwieństwie do wielu innych kryptowalut. 

IOTA / USD od początku roku.  Źródło: TradingView
IOTA / USD od początku roku. Źródło: TradingView

Źródło/tłumaczenie: Cryptopotato

Udostępnij w social mediach:

Jeden komentarz


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.