Binance obniża dzienne limity wypłat

Binance obniżyło dzienne limity wypłat o 97% dla użytkowników, którzy mają tylko podstawową weryfikację.

Giełda Binance oświadczyła , że użytkownicy, którzy nie zostali w pełni zweryfikowani, mogą wypłacić do 0,06 BTC dziennie. Poprzedni limit ustalono na 2 BTC.

Binance zmniejsza ryzyko prania pieniędzy

Binance, największa na świecie giełda kryptowalut pod względem wolumenu obrotu, dostosowała swoje dzienne limity wypłat dla niezweryfikowanych użytkowników, obniżając je o 97%.

Dzisiaj giełda poinformowała, że ​​konta z podstawową weryfikacją konta będą mogły codziennie wypłacać tylko do 0,06 BTC (około 2200 USD) w łącznej wartości. Wcześniej limit wynosił 2 BTC (około 75 000 USD).

W poście na blogu giełda ogłosiła:

„Dzienne limity wypłat zostaną dostosowane do 0,06 BTC dla kont, które przeszły tylko podstawową weryfikację konta.”

Modyfikacja została wdrożona dla nowych użytkowników, a dla dotychczasowych będzie odbywać się w fazach od 4 sierpnia do 23 sierpnia 2021 roku.

Dzięki podstawowej weryfikacji konta, Binance prosi użytkowników o podanie swojego oficjalnego imienia i nazwiska, adresu oraz osobistego adresu e-mail. Jednak dane te nie są sprawdzane pod kątem żadnej oficjalnej tożsamości lub dokumentu wydanego przez rząd.

Wdrożenie limitu dziennych wypłat jest powszechną praktyką wśród większości giełd kryptograficznych w celu ograniczenia nielegalnej działalności, takiej jak pranie brudnych pieniędzy.

Dla porównania, gdy konto zostanie w pełni zweryfikowane, a użytkownik prześle dane identyfikacyjne, może wypłacić do 100 BTC (o wartości około 3,7 miliona USD) co ​​24 godziny. Ten limit nie został skorygowany.

Obniżenie podstawowego limitu weryfikacji sugeruje, że Binance utrudnia ludziom potencjalne nadużywanie poprzedniego, dziennego limitu 2 BTC, a tym samym ogranicza potencjalne przypadki nielegalnej aktywności. Co więcej, reguła utrudni użytkownikom Binance dokonywanie transakcji w kryptowalutach bez ukończenia procesu “poznania swojego klienta” (KYC).

Ten ruch ma miejsce w czasie, gdy Binance boryka się z dużym uporem ze strony regulatorów na całym świecie z powodu braku KYC i zasad sprawozdawczości finansowej. Wcześniejsze raporty sugerowały, że Binance był badany pod kątem niezgodności z globalnymi przepisami dotyczącymi przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML).

Dyrektor generalny Binance, Changpeng Zhao, niedawno odpowiedział na zarzuty, potwierdzając, że giełda planuje podwoić zgodność z przepisami i zmienić nastawienie z dostawcy „startupu na dostawcę usług finansowych”. Giełda wstrzymała również tokenizowany obrót akcjami na początku tego miesiąca, twierdząc w tym czasie, że ruch ten był częścią próby „przeniesienia [jego] zainteresowania komercyjnego na inne oferty produktów”.

Udostępnij w social mediach: