Binance i OKEx przygotowują się na hard fork London ETH

Ethereum London Hard Fork ma się odbyć dziś (4 sierpnia 2021). Jak OKEx i Binance przygotowują się do niego?

Blockchain Ethereum ma przejść London hard fork. Kilka giełd podejmuje środki ostrożności, aby zapewnić bezpieczeństwo funduszy użytkowników po pomyślnym wdrożeniu hard forka.

Na wysokości bloku 12 965 000, która ma nastąpić dziś, Ethereum ma przejść hard fork i prawdopodobnie wystąpią dwa scenariusze. Albo łańcuch zostanie podzielony i powstnie konkurencyjna sieć z nowym tokenem, albo żaden nowy token nie zostanie utworzony. Większość giełd wznowi operacje tokenów ETH i ERC-20, takie jak wypłaty i depozyty po hard forku.

Jak giełdy przygotowują się do Hard Fork?

Binance ogłosiło, że zawiesi wpłaty i wypłaty tokenów ETH i ERC-20 05.08.2021 o godzinie 11:45 (UTC). Ma to na celu zapewnienie, że ryzyko handlowe zostanie zmniejszone. Jeśli podczas hard forka zostanie utworzony nowy token, co może prowadzić do ekstremalnej zmienności cen.

Niektóre produkty Binance, takie jak handel spot i depozyt, pozostaną bez zmian. Jednak giełda ostrzegła użytkowników, aby podjęli środki ostrożności, ponieważ zmienność cen jest często wysoka podczas hard forków. Pożyczki Binance Crypto zostaną zawieszone na 42 godziny.

Giełda kryptograficzna OKEx powiedziała, że jeśli ETH podzieli się i zostanie utworzony nowy token, platforma będzie kredytować użytkowników ETH z sieci. Ostrzegał również użytkowników, aby nie przesyłali ETH podczas okresu tworzenia snapshot’a, który trwa 10 minut.

Następnie przyznamy użytkownikom token z łańcucha mniejszości w stosunku 1:1 w oparciu o migawkę sald ETH na wysokości bloku 12 965 000 lub około 2021-08-05 11:55 (UTC) ”, czytamy w post na blogu.

London hard fork dobry na dłuższą metę

Komentując najnowszy hard fork, dyrektor generalny OKEx, Jay Hao, przekazał swoje przemyślenia.

„Hard fork Ethereum London wprowadza nowy mechanizm cenowy, aby złagodzić skoki cen gazu poprzez gruntowną zmianę istniejącej struktury opłat. Wygląda na to, że poprawi propozycję wartości ETH i wrażenia użytkownika sieci, ale to dopiero początek. Więcej protokołów warstwy 2 i Ethereum 2.0 są w drodze” – powiedział Jay Hao, dyrektor generalny OKEx.

„Ponadto nie możemy zaprzeczyć, że istnieje więcej projektów DeFi, które przyjmują strategię wielołańcuchową i migrują do innych sieci blockchain. Zwłaszcza tych o wysokiej funkcjonalności międzyłańcuchowej”.

Udostępnij w social mediach: