Binance Coin, FTX, Huobi palą tokeny. Jakie to ma zanczenie?

Binance Coin, FTX, Huobi palą tokeny. Jakie to ma zanczenie?

Mechanizm wypalania tokenów w przestrzeni kryptowalut nie jest nowym wynalazkiem, ale pojawiły się w wiadomościach dopiero niedawno.

W rzeczywistości to spalenie tokenów Binance Coin i Binance Quarterly jako pierwsze wzbudziło zainteresowanie i ciekawość społeczności. Na przykład w lutym AMBCrypto zasugerował, że protokół palenia może być głównym powodem wzrostu cen BNB.

Podczas gdy paenie BNB znalazło się w centrum uwagi, inne giełdy i tokeny sieciowe również przyjęły podobne podejście. Przeanalizowaliśmy kilka tokenów i projektów, aby zrozumieć, czy mechanizm wypalania tokenów spowodował fundamentalną zmianę w scenariuszach krótko- i długoterminowych.

Binance Coin – Zacznij od bogatych i bogatszych?

Rozwój Binance jako organizacji nie miał sobie równych, a jedynie poprawił się dzięki niedawnemu rozpoznaniu Coinbase. Jest to jedna z największych giełd, jeśli nie „największa” pod względem wielkości transakcji. Binance Coin zawsze był publiczny, ale nigdy nie wywarł rażącego wpływu na rynek, aż do teraz.

Wzrost BNB w 2021 r. Spowodował, że aktywa przekroczyły poprzednie ATH wynoszący 40 USD, a następnie odnotowały ponad 10-krotny wzrost. Jego kapitalizacja rynkowa wzrosła, dzięki czemu BNB zajęło 3. miejsce na CoinMarketCap. Protokół wypalania BNB został wyceniony wyżej, ponieważ w 14 kwartalne, spalanie usunęło 3 619 888 tokenów BNB, czyli 165 milionów dolarów.

Jednak jego piętnaste, kwartalne spalenie było warte blisko 600 milionów dolarów, po spaleniu 1 099 888 BNB. Aby przyjrzeć się bliżej jego wpływowi na cenę, przeanalizowaliśmy dzienny wykres Binance Coin.

Źródło: BNB / USDT w Trading View

Od początkowej podaży 200 milionów tokenów, Binance spalił do tej pory 15,74% tokenów, zmniejszając całkowitą podaż do 169.432.897 tokenów. Model Binance osiągnął lepsze wyniki niż wszystkie aktywa i jeśli zaobserwuje się powyższy wykres, jego ostatnie cztery kwartalne spalenia były pozytywne, a 14. kwartalne spalenie przyniosło zdumiewający wzrost o 1,074%. Należy zauważyć, że rajd BNB był również wynikiem sukcesu Binance Smart Chain i ogólnego rozwoju DeFi. Ponadto ogólny trend w 2021 r. pozostał byczy.

Czy spalanie oznacza wydajność dla każdego?

Źródło: FTT / USD w widoku handlowym

FTX to kolejna duża giełda, która praktykuje spalanie tokenów, ale rozpoczyna je co tydzień. Z łącznej liczby 350 milionów tokenów FTT, giełda spaliła 10 976 882 FTT, czyli blisko 3,5% całkowitej podaży. Jego protokół kupowania i spalania ma na celu wywołanie stałego deflacyjnego wpływu na przyszły potencjał wzrostu.

W przeciwieństwie do protokołu Burn BNB, mechanizm FTX nie miał jeszcze takiego samego efektu złożonego, ponieważ FTT było świadkiem ekstremalnie byczego zachowania w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Jego rozwój może być również związany z różnymi aspektami, w tym rosnącą popularnością FTX jako niezawodnej giełdy instrumentów pochodnych.

Kyber Network jest również protokołem spalania, ale różni się nieco pod względem funkcjonalności, ponieważ Kyber wypala tokeny KNC, które są częścią fee transakcyjnego w sieci. Według Kyber , 70% płaconych fee jest generalnie spalanych i można to zrobić raz w tygodniu.

Ponieważ Kyber nie prowadzi spójnego rejestru opłat za wypalanie, trudno jest prześledzić wpływ, ale podobnie jak w przypadku FTT, aktywo wykazało wzrost dopiero w 2021 r., Być może w wyniku większej zwyżkowej tendencji.

Źródło: HT / USDT w Trading View

Huobi Exchange spalił największą liczbę tokenów od momentu powstania. Z ponad 260 milionami spalonych z możliwych 500 milionów HT. Obecny nakład wynosi 179,285,916 i chociaż efekt składający się dla Huobi powinien był zacząć działać znacznie wcześniej, dopiero od początku grudnia 2020 roku Huobi był świadkiem gwałtownego wzrostu. Katastrofa w lutym pokazała również, że w przeciwieństwie do Binance Coin, HT tak naprawdę nie zajęła pozycji blisko swojego rekordowego poziomu.

Dołącz do naszego fanpage oraz grupy dyskusyjnej na Facebook.

Źródło:AMBCrypto, Obraz Ambady Sasi z Pixabay

Udostępnij w social mediach:

3 komentarze
Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.