Binance Coin (BNB) szybuje do 11-tygodniowego szczytu, BTC zatrzymał się na 21 000 USD

Binance Coin jest dziś jednym z najlepszych graczy, z wyraźnym wzrostem w kierunku 11-tygodniowego maksimum.

Podróż BTC powyżej 21 000 USD została szybko zatrzymana przez niedźwiedzie, a aktywa powróciły do ​​poziomu tuż poniżej tego poziomu.

Większość altcoinów uspokoiła się po wzrostach z końca tygodnia roboczego, a Dogecoin w końcu lekko się cofnął. Z kolei BNB skoczył do wielomiesięcznego maksimum.

BTC zatrzymał się przy 21 000 USD

Podstawowa kryptowaluta rozwijała się w ciągu ostatnich kilku dni, odkąd w ostatni wtorek wzrosła z 19 000 USD do ponad 20 000 USD. W następnych dniach wzrosła nawet do 21 000 USD, zanim spadła do 20 000 USD po tym, jak Europejski Bank Centralny ogłosił, że ponownie podniesie stopy procentowe do 13-letniego rekordu.

Jednak byki ponownie zintensyfikowały się i popchnęły BTC na północ. W rezultacie aktywo zmalało do 21 000 USD w piątek. W sobotę na chwilę przekroczył ten poziom, odnotowując nowy siedmiotygodniowy rekord.

Jednak niskie obroty w niedzielę nie pozwoliły kryptowalucie wspiąć się wyżej i straciła kilkaset dolarów. Obecnie aktywa spadły jeszcze bardziej na południe i są wyceniane na około 20 500 USD, a niektórzy analitycy ostrzegają, że na horyzoncie może być więcej bólu.

Kapitalizacja rynkowa BTC spadła po raz kolejny poniżej 400 miliardów dolarów, a jego dominacja nad altami jest nadal poniżej 39%.

BTCUSD.  Źródło: TradingView
BTCUSD. Źródło: TradingView

BNB z nowym lokalnym szczytem

Altcoiny również odnotowały znaczne wzrosty, a niektóre nadal to robią. Binance Coin jest jednym z najlepszych dzisiejszych graczy, z imponującym 5% wzrostem. W rezultacie BNB poszybował powyżej 320 USD po raz pierwszy od połowy sierpnia. Być może jest to napędzane powrotem platformy startowej Binance.

Ethereum spadł dzisiaj poniżej 1600 USD, ale teraz powrócił powyżej tego poziomu. Dogecoin również mocno się cofnął w pewnym momencie. Jednak nadal odnotowuje największe zyski w ciągu ostatniego tygodnia po transakcji Muska z Twitterem.

Solana i Polkadot również są na plusie, notując odpowiednio 34 USD i 6,8 USD.

Pomimo nieznacznego cofnięcia się od wczoraj, ogólna kapitalizacja rynku kryptowalut nadal znacznie przekracza 1 bilion dolarów.

Przegląd rynku kryptowalut.  Źródło: Quantify Crypto
Przegląd rynku kryptowalut. Źródło: Quantify Crypto
Udostępnij w social mediach: