Binance – brytyjski zakaz nie ma wpływu na działanie serwisu

Brytyjski regulator zakazał Binance prowadzenia działalności w kraju. Firma twierdzi, że „Binance Markets Limited” jest odrębnym podmiotem prawnym.

Binance powiedział, że nie uruchomił jeszcze swojej działalności w Wielkiej Brytanii. Usługi na swojej stronie internetowej nie będą miały bezpośredniego wpływu na zawiadomienie brytyjskiego Urzędu ds. Postępowania Finansowego, w którym zakazuje Binance Markets Ltd. podejmowania jakiejkolwiek regulowanej działalności w tym kraju.

Binance Markets Ltd. jest „osobnym podmiotem prawnym i nie oferuje żadnych produktów ani usług za pośrednictwem strony Binance.com ”. Poinformowała w niedzielę giełda kryptowalut na Twitterze. „Grupa Binance nabyła BML w maju 2020 r. Nie uruchomiła jeszcze swojej działalności w Wielkiej Brytanii ani nie skorzystała z uprawnień regulacyjnych FCA”.

Binance ma czas do środy wieczorem, aby potwierdzić, że usunęła wszystkie reklamy i promocje finansowe, zgodnie z rejestrem FCA. Giełda musi również wyraźnie zaznaczyć na swojej stronie internetowej, kanałach mediów społecznościowych i wszystkich innych komunikatach, że nie jest już dozwolona na działalność w Wielkiej Brytanii.

Giełda ogłosiła przejęcie podmiotu regulowanego przez FCA w czerwcu ubiegłego roku, wraz z planami uruchomienia Binance. Nie będzie można wznowić działalności w Wielkiej Brytanii bez uprzedniej pisemnej zgody.

Ten ruch rozszerza regulacje prawne na sektor kryptowalut w związku z obawami o jego potencjalne zaangażowanie w pranie pieniędzy i oszustwa. Binance wycofało wniosek związany z AMLD5 – dyrektywą przeciwdziałającą praniu brudnych pieniędzy – w dniu 17 maja po „intensywnym zaangażowaniu FCA”, według strażnika, który powiedział, że akcja była w toku od jakiegoś czasu.

Stymulator wzrostu

Bitcoin utrzymał wcześniejsze zyski po ogłoszeniu, notując 6,1% wzrost (33 227 USD) o 11:25 w Nowym Jorku. Byki kryptowalut często interpretują trudne działania regulacyjne jako znak, że rynek dojrzewa.

„Regulacje są niezaprzeczalnym motorem wzrostu” – powiedział Ivan Petuhovskii, współzałożyciel EXMO Exchange Ltd., zarejestrowanej w Wielkiej Brytanii giełdy kryptograficznej. „Cieszę się, że faza Dzikiego Zachodu dla rynku kryptowalut dobiega końca”.

„Znacząco duża liczba firm zajmujących się kryptowalutami nie spełnia wymaganych standardów wynikających z przepisów dotyczących prania pieniędzy, co spowodowało bezprecedensową liczbę firm wycofujących swoje aplikacje” – powiedział rzecznik FCA.

Spośród ocenianych firm ponad 90% wycofało wnioski po interwencji FCA.

Binance jest badane przez kilka agencji w USA, poinformował Bloomberg News w ostatnich miesiącach. A japońska agencja usług finansowych wydała niedawno ostrzeżenie przeciwko Binance, mówiąc, że oferuje usługi kryptograficzne bez rejestracji.

Udostępnij w social mediach: