ATH Dogecoin w kolejnym bezsensownym rajdzie. Co dalej?

Dogecoin osiągnął koleje ATH najwyraźniej bez powodu, poza trwającym boomem na rynku kryptowalut przed bezpośrednim notowaniem Coinbase na giełdzie Nasdaq.

Podsumowanie rajdu Dogecoin

Kurs wymiany Dogecoin (DOGE/USD) wzrósł aż do 0,146 USD przed dzwonem otwarcia sesji w Londynie, po przebiciu krytycznego technicznego poziomu oporu 0,095 USD. Para wzrosła o 54,75 procent, aby w pewnym momencie osiągnąć rekordowy poziom. Później straciła niewielką część swoich zysków w obliczu skromnego nastawienia do zysków.

Źródło: DOGEUSD na TradingView.com

Rajd Dogecoin pojawił się wraz z podobnym boomem na konkurencyjnych kryptowalutach. Obejmuje to Bitcoin, największy zasób cyfrowy, który również osiągnął nowy rekord, 65 000 USD. Ethereum – druga co do wielkości kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej – również osiągnęła w ostatnich sesjach blisko 2400 USD.

Prawdopodobnie Coinbase odegrał kluczową rolę w wysyłaniu tych zasobów cyfrowych na północ.

Amerykańska firma ma stać się pierwszą usługą obsługującą kryptowaluty, która zostanie notowana na giełdzie Nasdaq. Listing odbędzie się po środowym dzwonku otwarcia giełdy w Nowym Jorku. Doprowadziło to wielu analityków do przewidywania szerszych zysków dodatnich na rynku kryptowalut. Biorąc pod uwagę, że Coinbase przyciąga więcej inwestorów instytucjonalnych do sektora.

Ale to nie wyjaśnia wybuchowej, byczej reakcji Dogecoina, biorąc pod uwagę, że Coinbase nawet nie ma go w swoich parach walutowych.

Perspektywy techniczne pod względem emocjonalnym

Wielu nadal spodziewa się, że kryptowaluta “mem” będzie nadal rosnąć. Częściowo dlatego, że ma silne wsparcie moralne ze strony nikogo innego niż Elona Muska, założyciela Tesli i SpaceX. Pan Musk dodał 1,5 miliarda dolarów BTC do bilansów Tesli i zaczął akceptować kryptowaluty dla swojej linii pojazdów elektrycznych.

„Podczas gdy wszyscy mówią o Bitcoin i Ethereum , [W] dogecoin cena skacze o 80.97% w ciągu ostatnich 24 godzin, a zbliża się do przekroczenia korek rynkową UNI i LTC,” powiedział analitykom w IntoTheBlock. „Jeszcze bardziej imponujące jest to, że wartość Perpetual Swaps dla DOGE osiągnęła dzisiaj 15,15 miliarda dolarów”.

Dogecoin wzrósł o ponad 2874 procent w 2021 roku.

Technicznie rzecz biorąc, kurs wymiany DOGE / USD wszedł w niepokojąco zawyżoną strefę. Dzienny wskaźnik względnej siły pary (RSI) zwraca teraz odczyt 85,98, około 15 punktów powyżej dopuszczalnego progu. Zwykle wskazuje to na nieuchronną sprzedaż lub sentyment do konsolidacji. W każdym przypadku DOGE / USD powinien skorygować niżej w kolejnych sesjach.

Jeśli tak, poziom 0,095 USD służy jako podstawowa pomoc. Jeśli nie, nie ma poziomu, na którym można by zgadnąć wzrost, biorąc pod uwagę, że Dogecoin wyczarterowałby nieznany wzrost bez historycznych

Źródło:Bitcoinist

Udostępnij w social mediach:

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.