Apple – nowa funkcja pozwala sprzedawcom akceptować krypto

Firma Apple zaprezentowała nową funkcję, która umożliwi użytkownikom iPhone’ów dokonywanie płatności kryptograficznych wśród różnych sprzedawców, małych firm i dużych sprzedawców detalicznych w USA.

Nadchodząca funkcja „Dotknij, aby zapłacić” w iPhonie Apple zaoferuje funkcje płatności zbliżeniowych milionom amerykańskich sprzedawców, zarówno dużych, jak i małych, aby akceptować wszystkie rodzaje płatności. Należą do nich Apple Pay, zbliżeniowe karty debetowe i kredytowe oraz portfele cyfrowe.

System dotknij, aby zapłacić firmy Apple

Zgodnie z oficjalnym komunikatem prasowym funkcja ta nie wymaga żadnego dodatkowego sprzętu ani terminala płatniczego. Ogłoszenie ujawniło, że funkcja Tap to Pay na iPhonie będzie działać z zbliżeniowymi kartami kredytowymi i debetowymi znanych sieci płatniczych, takich jak American Express, Discover, Mastercard i Visa.

Zasadniczo oznacza to, że klienci będą mogli używać swoich zasobów kryptowalut do dokonywania płatności za pośrednictwem funkcji Dotknij, aby zapłacić. Chociaż klienci nie będą mogli dokonać bezpośredniej transakcji na Bitcoin i inne aktywa cyfrowe, będą mogli wydawać swoje zasoby za pomocą karty Coinbase, karty Visa Crypto.com itp.

Jennifer Bailey, wiceprezes firmy Apple Pay i Apple Wallet, podkreśliła rosnące zjawisko polegające na tym, że konsumenci dokonują płatności za pomocą cyfrowych portfeli i kart kredytowych. Bailey zapewnił, że wkrótce wprowadzona na rynek funkcja iPhone’a zapewni firmom „bezpieczny, prywatny i łatwy sposób” akceptowania płatności zbliżeniowych i odkrywania nowych możliwości realizacji transakcji.

We współpracy z platformami płatniczymi, twórcami aplikacji i sieciami płatniczymi ułatwiamy firmom każdej wielkości — od indywidualnych przedsiębiorców po dużych detalistów — bezproblemowe przyjmowanie płatności zbliżeniowych i dalszy rozwój ich działalności.

Apple ogłosił ponadto, że prywatna firma świadcząca usługi finansowe, Stripe, będzie pierwszą platformą płatniczą, która zaoferuje użytkownikom biznesowym funkcję Tap to Pay na iPhonie i wprowadzi dodatkowe platformy płatnicze i aplikacje jeszcze w tym roku.

Zagrożenie dla Block?

Sprzedawcy akceptujący płatności kartą stają się coraz bardziej popularni dzięki platformom takim jak gigant fintech Block (dawniej Square). Od czasu pierwszego raportu Bloomberga na temat produktu, wielu ekspertów rozważało jego konsekwencje dla Blocka.

Na przykład analityk Barclays, Ramsey El-Assal, nie spodziewa się, że włączenie przez Apple funkcji Tap to Pay będzie miało „istotny wpływ na obecną dynamikę konkurencji”. W rzeczywistości analityk wcześniej skomentował, że funkcja będzie „a raczej addytywna niż konkurencyjna”.

Udostępnij w social mediach: