Aplikacja Revolut chce uruchomić własny token

Revolut, firma zajmująca się aplikacjami płatniczymi z siedzibą w Wielkiej Brytanii, podobno planuje wprowadzić własny token.

Revolut może uruchomić token giełdowy.

Dwa źródła potwierdziły wczoraj serwisowi Coindesk, że Revolut planuje stworzyć token do użytku w swojej aplikacji do płatności i handlu.

Oryginalny raport przyniósł porównania do tokena WXT firmy Wirex, tokena NEXO firmy Nexo i Binance Coin, z których wszystkie są zwykle klasyfikowane jako tokeny wymiany.

Sugeruje to, że użytkownicy zarabialiby nagrody kryptowalutowe poprzez posiadanie i używanie tokena Revolut podczas dokonywania płatności. Raport nie wskazał, ile użytkownicy mogliby zarobić za transakcję.

Źródła zasugerowały, że token Revolut nie zostanie uruchomiony, dopóki nie uzyska zgody od brytyjskiego Urzędu Nadzoru Finansowego (FCA) i że token będzie początkowo dostępny w Europie.

Firma wyceniana na 33 miliardy dolarów

Revolut to aplikacja do płatności, która pozwala również użytkownikom inwestować w akcje, towary i inne aktywa.

Początkowo uruchomił handel kryptowalutami w 2017 roku i wprowadził wsparcie dla różnych tokenów. Ostatnio dodał Dogecoin do swojej listy obsługiwanych tokenów w czerwcu tego roku.

Początkowo aplikacja pozwalała użytkownikom tylko na posiadanie kryptowalut i konwertowanie ich na i z waluty fiat. Firma zaczęła zezwalać na wypłaty Bitcoin dla niektórych użytkowników począwszy od maja.

Firma jest wyceniana na 33 miliardy dolarów, z ostatnimi udanymi fundraiserami, które przyniosły 800 milionów dolarów i 500 milionów dolarów.

Zobacz również: Bitcoin stanie się cyfrowym złotem

Udostępnij w social mediach: